Uusi tyttöni Lee

HolloPellervo

Hei kaikki ihanat Suomi24-palstalaiset!
Olen muuttanut tänne Chiang Main läheisyyteen Mae Rim nimiselle alueelle. Jätin Oon ja Budiksen Udoniin Nong Haniin sinne keskelle ei mitään. Muutaman viikon olen asunut Uuden tyttöystäväni Leen ja hänen äitinsä kanssa mukavassa kaksikerroksisessa omakotitalossa. Leen olen kyllä tuntenut pikkutytöstä asti jo 7 vuotta. Nyt ikää on senverran että voimme laittaa rojua ränniin ja uutta kasvua alulle.
Chiang Maissa tulee vietettyä runsaasti aikaa. Tänään kyllä olimme täällä Mae Rimissä olevalla Huay Tueng Thao Lake nimisellä järvellä. Tuli syötyä hyvin ja juotua Leo merkkistä olutta suhteellisen runsaasti. Lee kuitenkin ajaa autoa ja moottoripyörää hyvin humalassa kuten minäkin. Hän useinmiten haluaa olla kuskinamme. Kohtapuolin olemme lähtemässä Chiang Main keskustaan hurvittelemaan.
Joten jos ihania Suomi24-palstalaisia on tänään viihteellä CM:ssä ja näette meidät niin nykäiskää rohkeasti hihasta.
Terveisin Pellervo & Lee

3

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Unohtui kertoa että oli mukavat 4 Songkran päivää heittää vanhaakaupunkia ympäröimästä likavettä ihmisten päälle. Rottia siellä vilisee uskomaton määrä ja kait niitäkin vesiämpärin mukana lenteli.
      Terv. Pele & Lee

    • syövätkunnanisät

      Hellsingin rottatilanne on repeämässä käsistä. Toivottavasti Kirkkonummen ja Espoon sudet hoitavat ongelman pois.

    • järkiveto

      Onnea pellervolle uuteen kotiin.
      Muuttosi Udon thanista Chiang main provinssiin on loisto keksintö koska, molempien provinssien taso nousi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      114
      10744
    2. Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen

      "Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu
      Maailman menoa
      168
      9012
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      92
      6144
    4. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      44
      5302
    5. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      118
      5233
    6. Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueita

      näin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään
      Maailman menoa
      74
      4439
    7. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      68
      4306
    8. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      93
      4147
    9. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      51
      3761
    10. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      21
      3698
    Aihe