Haloo Helsingin Elli

mölinääääää

Siis voi elämä mitä mölinää sillä on "laulaminen" siinä hitaalla biisillä jonka nimeä en nyt muista. Aivan kuin olisi kännissä päästetty laulamaan levylle!

13

913

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HölööHelsinki

      Samaa ihmettelen minä.

    • serfgsergretg

      Känniseltä ja veltolta vatkuliltahans eo kuulostanu koko uransa ajan, vähän toista luokkaa ku mieskuoro huutajien suoraselkäsakki. Äänestä tulee mieleen että siinä on mikrofoonitelineen avulla juuri ja juuri pystyssä pysyvä tolpillaan hoippuva silmät ristissä sammaltava hampputukkanen metamfetaministi

    • kamalaääni

      Niin ja tämä on suomalaista ykkösmusaa ja listahuippua! Tämä Elli voittaa karmeudessa jo Vesku Loirin ja M.A.Nummisenkin.

      • tgertererth

        MA Nummisen laulussa en näe kyllä mitään ärsyttävää vaikka se aika onnetonta onkin. Se on tärkeistä että ärsytystekijät puuttuu. Elli taas ölisee käheästi. Oikestaan halkuaisin taata sen (Mikko Merikiveltä lainattu sanarykelmä) että raariossa kuuluisi säännöllisesti vaikka jotain HB:n https://youtu.be/0QSvHbQ8inc?t=8 kippaleita, eikä aina Rihahnia ja muita mulattihuutajia


    • IskelmäOliJaMeni

      Haloo Helsinki, Mikael Gabriel ja Nopsajalka ovat sitä nykyiskelmää, muilta on pääsy kielletty radioaalloille.

    • Suomipopilasormusnimettö

      Kenen kaa tää Elli Haluu on mennyt kihloinhin/naismisiin?

      VigidigiGallen? vai jokun uuden John travolta, AnttiVäre, vai Se Sima-yhtyeen.?

    • Anonyymi

      Ei kuulu puhelu ääni , molemmille,ken saa ulosajon

    • Anonyymi

      en pidä ellin laulusta enkä kovin paljoa diggaa haloo helsinkiä jossa hän vaikuttaa mutta ellips yhtyeen levyn tossa pari viikkoa sitten ostin niin se levy tekee vaikutuksen jossa elli sekoittaa haloo helsingin tyyliseen musaan 70 luvun progerokin elementtejä ja se on laadukasta musaa, mut perusongelma on toki laulaminen eli sen mölisevän laulun takia ei jaksa totakaan ellipsin studiokiekkoa kovin isoina annosmäärinä kuunnella. haloo helsingissä perusongelma on myös sävellyksissä mutta haloo helsingiltä löytyy ainakin kaksi ihan hyvää biisiä eli vapaus käteen jää ja sen toisen nimeä en taida nyt muistaa mut on tossa kielellä koko ajan.

    • Anonyymi

      Elli on hyvä laulaja mitä sitä kieltämään.

    • Anonyymi

      No ei tosiaan ole! Sillä rajuudella ja huutamisella sekä pornoamalla pärjää. Jos yrittäis jotai vakavampaa nii ei tulis mitää. Vain toi myy!

    • Anonyymi00011

      Elli on yhtä huono lauluääneltään kun paula koivuniemi. Kaikki kappaleet on räätälöity molemmille että molosuut pystyvät ne momliäänellään laulamaan! Eipä onnistuis opperan laulaminen kummaltakaan!

    • Anonyymi00012

      Ellillä on ihana laulunääni.

    • Anonyymi00013

      Todella hyvä laulaja !!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      288
      7460
    2. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      52
      3919
    3. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3438
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      72
      3171
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      115
      2843
    6. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      38
      2644
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      50
      2507
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      53
      2263
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      68
      2043
    10. Pitäiskö meidän tehdä jotain

      Mennä vaikka kihloihin?
      Ikävä
      99
      1911
    Aihe