Siis voi elämä mitä mölinää sillä on "laulaminen" siinä hitaalla biisillä jonka nimeä en nyt muista. Aivan kuin olisi kännissä päästetty laulamaan levylle!
Haloo Helsingin Elli
11
713
Vastaukset
- HölööHelsinki
Samaa ihmettelen minä.
- serfgsergretg
Känniseltä ja veltolta vatkuliltahans eo kuulostanu koko uransa ajan, vähän toista luokkaa ku mieskuoro huutajien suoraselkäsakki. Äänestä tulee mieleen että siinä on mikrofoonitelineen avulla juuri ja juuri pystyssä pysyvä tolpillaan hoippuva silmät ristissä sammaltava hampputukkanen metamfetaministi
- kamalaääni
Niin ja tämä on suomalaista ykkösmusaa ja listahuippua! Tämä Elli voittaa karmeudessa jo Vesku Loirin ja M.A.Nummisenkin.
- tgertererth
MA Nummisen laulussa en näe kyllä mitään ärsyttävää vaikka se aika onnetonta onkin. Se on tärkeistä että ärsytystekijät puuttuu. Elli taas ölisee käheästi. Oikestaan halkuaisin taata sen (Mikko Merikiveltä lainattu sanarykelmä) että raariossa kuuluisi säännöllisesti vaikka jotain HB:n https://youtu.be/0QSvHbQ8inc?t=8 kippaleita, eikä aina Rihahnia ja muita mulattihuutajia
- IskelmäOliJaMeni
Haloo Helsinki, Mikael Gabriel ja Nopsajalka ovat sitä nykyiskelmää, muilta on pääsy kielletty radioaalloille.
- Suomipopilasormusnimettö
Kenen kaa tää Elli Haluu on mennyt kihloinhin/naismisiin?
VigidigiGallen? vai jokun uuden John travolta, AnttiVäre, vai Se Sima-yhtyeen.? - Anonyymi
Ei kuulu puhelu ääni , molemmille,ken saa ulosajon
- Anonyymi
en pidä ellin laulusta enkä kovin paljoa diggaa haloo helsinkiä jossa hän vaikuttaa mutta ellips yhtyeen levyn tossa pari viikkoa sitten ostin niin se levy tekee vaikutuksen jossa elli sekoittaa haloo helsingin tyyliseen musaan 70 luvun progerokin elementtejä ja se on laadukasta musaa, mut perusongelma on toki laulaminen eli sen mölisevän laulun takia ei jaksa totakaan ellipsin studiokiekkoa kovin isoina annosmäärinä kuunnella. haloo helsingissä perusongelma on myös sävellyksissä mutta haloo helsingiltä löytyy ainakin kaksi ihan hyvää biisiä eli vapaus käteen jää ja sen toisen nimeä en taida nyt muistaa mut on tossa kielellä koko ajan.
- Anonyymi
Elli on hyvä laulaja mitä sitä kieltämään.
- Anonyymi
No ei tosiaan ole! Sillä rajuudella ja huutamisella sekä pornoamalla pärjää. Jos yrittäis jotai vakavampaa nii ei tulis mitää. Vain toi myy!
- Anonyymi00011
Elli on yhtä huono lauluääneltään kun paula koivuniemi. Kaikki kappaleet on räätälöity molemmille että molosuut pystyvät ne momliäänellään laulamaan! Eipä onnistuis opperan laulaminen kummaltakaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424340
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1384089- 643746
- 1083635
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans333547Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643357- 872932
- 542835
- 252646
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142354