jalka turpos

jalka turpos taas, voiko valtimo tukos uusia. edellinen oli alle kaks vuotta .
2216
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä voi

Äänestä

Kyllä voi. Ihan helppo ensiapu kotona on levittää hirudoit forte voidetta pohkeeseen aamuin illoin. Lepo on myös tärkeää ja mielellään jalka koholla kun lepäät. Eikä missään nimessä saa hieroa. Laskimosta irronnut veritulppa kulkeutuu voi siirtyä esim sydämeen tai keuhkoihin ja tehdä sinne uuden vielä pahemman veritulpan joka yleensä on hengenvaarallinen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


harmittaaa kirjoitti:

jalka turpos taas, voiko valtimo tukos uusia. edellinen oli alle kaks vuotta .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu