Ostin Nokka HK 92K metsävaunun ja Nokka HK 3267H kuormaimen käytettynä. Ovat vuosimallia 2007. Sanokaas nyt visaammat mistä tuossa toimii vetoaisan kääntö? Nivelaisalle on hydraulisylinteri mutta en löydä sille mitään käyttökytkintä. Ei löydy kääntöä kuormaimen joystickeistä eikä itse vaunusta.
Nokka HK 92K metsävaunu ja Nokka HK 3267H kuormain
6
1018
Vastaukset
- nokkaa
Aisankääntö toimii suoraan traktorin kaksitoimisesta hydraulivivusta.Eli nivelaisan letkut kiinni traktorin hydrauli liittimiin.
- nokkaa
Nivelaisa toimii suoraan traktorin omalla hydrauliventtiilillä.Letkut kiinni ja pelaa kaksitoimisella tr hydraulivivulla.
- nokkaa
Nivelaisa liitetään suoraan traktorin hydraliikkaan.Eli letkut 2kpl kiinni traktorin hydr. liittimiin .Toimii kaksitoimisella venttiilillä.
- pelittää
Toimii traktorin omalla hydrauliikalla 2 toimisella venttiilillä.Eli letkut kiinni traktorin hydrauliliittimiin .
- nokkaa
Nivelaisa toimii traktorin omalla kaksitoimisella hydraulivivulla.Eli aisan letkut kiinni( 2kpl)traktorin hydrauli liittimiin niin pelaa.
- sorryyy
Vastaus tuli vahingossa neljään kertaan kun kone näytti ettei hyväksy vastausta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741084
- 68984
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104938- 47932
- 51885
- 49694
- 31649
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34587- 50580
- 38536