Lasten välistä

Mitä tehdä, kun vaimo nukkuu kuusi ja kolmevuotiaiden lasten kanssa kaikki yöt. Olen yksityisyrittäjä ja päivät yksin toimistolla. Kotona kuuntelen iltaisin pari tuntia päivässä lasten huutoa ja rähjäämistä. Kunnes vaimo menee nukuttamaan lapset ja jää sinne itsekkin. Illat ja yöt vietän yksinäni. Tätä on nyt jatkunut kuusi vuotta ja alkaa olla takki tyhjä.
397
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jos kokeilisit itse mennä nukuttamaan lapset? meillä isäntä on yrittäjä ja minun ja miehen välissä nukkuu 1v. 3v nukkuu omassa sängyssään meidän huoneessa( siirtynee kait parin päivän sisällä isosiskojen huoneeseen) isä nukuttaa vauvan syliin kolme vuotias menee nukkumaan aiemmin valot päällä. sammutetaan kun tullaan nukkumaan.. aika rankkaahan tuo voi olla kuunnella lasten rähjäämistä, ei mikään ihme jos äiti on noin puhki. ite entykkäis jäädä nukkumaan kun sitten menee kaikki oma aika jonka sais olla hilajisuudessa. vaimosi varmasti kaipaa sitä omaa aikaa.. viho viimeinen asia olisi varmaan mies joka myös vaatisi,varsinkin kun just saanut lapset nukkumaan.. mun mies on niin kiero savolainen huumori mies että saa aina mut vaatimaan iteltään.. tiedä miten se sen tekee. mutta kiristää pihtaamisen uhkaamisella.. jos ei nyt niin mies ei anna viikkoon..

Äänestä

Miten on mahdollista että 6 vuotta on jatkunut tuota ettekä ole puhuneet asiasta?? :O Onko teillä sitten mitään läheisyyttäkään enää?

Äänestä
  • yritetty on mutta lapset tai kolme vuotias poika ajaa minut pois huutamalla ja ulvomalla. Keskustelua asiasta on käyty lukuisia kertoja. Äidillä ei ole halua selvästikään muuttaa tilannetta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Cala2016 kirjoitti:

Mitä tehdä, kun vaimo nukkuu kuusi ja kolmevuotiaiden lasten kanssa kaikki yöt. Olen yksityisyrittäjä ja päivät yksin toimistolla. Kotona kuuntelen iltaisin pari tuntia päivässä lasten huutoa ja rähjäämistä. Kunnes vaimo menee nukuttamaan lapset ja jää sinne itsekkin. Illat ja yöt vietän yksinäni. Tätä on nyt jatkunut kuusi vuotta ja alkaa olla takki tyhjä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu