Hei sinä 15–29-vuotias nuori, tervetuloa vastaamaan rahapeliaiheiseen kyselyyn! Vastaajien kesken arvotaan 2 kpl Finnkinon neljän elokuvalipun pakettia. Vastaaminen vie noin 10-15 minuuttia. Kyselyn toteuttaa Tampereen yliopisto. Kyselyyn pääset oheisesta linkistä, josta löytyy myös tarkempia tietoja tutkimuksesta ja vastausten käsittelystä. Kaikki vastaukset ovat arvokkaita!
KYSELYLINKKI: https://www15.uta.fi/limesurvey/index.php/596884?sourceid=6
Lisätietoja tutkimushankkeesta ja yhteystiedot löytyvät sivulta
http://www.uta.fi/yky/rahapelitutkimus/index.html
Voit tarvittaessa kysyä lisätietoja tutkimusryhmältä osoitteesta [email protected]
Rahapelikysely
YouGamble
3
235
Vastaukset
Vastaajia kaivataan edelleen, jokainen täytetty lomake on tärkeä!
Vielä on mahdollista vastata kyselyyn ja voittaa elokuvalippuja!
Vielä ehtii osallistua!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sebastian Tynkkynen (pers.) ei vastusta raiskauksia
"Sebastian Tynkkynen oli ainoa 14 suomalaismepistä, joka vastusti uutta suostumuksen puuttumiseen perustuvaa raiskauslak1314694Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei
Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka713448Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b361551Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja21444- 991294
- 191987
Alkuperäinen kristillinen kaste on uskoville annettava upotuskaste
Kreikan sana BAPTIZO merkitsee upottamista. Alkuseurakunta kastoi upottamalla Apostolien tekojen kirjan mukaan: Ap.t 2552959Pitäisikö naisen haluta "puolisomies"?
Toivottavasti saan nyt tämän idean purettua hyvin sanoiksi? Mutta tuossa eräässä aloituksessa tuli vastaan tälläinen tek171933Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purraa jatkamaan valtiovarainministerinä!
Ja jollei valtiovarainministerinä, niin sitten pääministerinä. Purra on nostanut Suomen talouden nyt komeaan kasvuun Ma99913- 59845