Peräpukamien poisto yksityisellä

Ulkoisetpukamat

Paljonko maksaa _ulkoisten_ pukamien (ns. ihohetulat) poisto yksityisellä?
En löydä hintaa netistä.

4

4184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • avuksi

      Missä kaupungissa asut ?
      Hesassa voi suositella Aava Kamppi-lääkärikeskusta.
      Arviohinnan saa joka paikasta soittamalla ja kysymällä.
      Näitä tehdään melkein jokaisessa lääkärikeskuksessa, mutta hinnat ei ole näkyvissä, kun sitä ei voi tietää tarkasti, kuinka laaja operaatio tulee olemaan.
      Ensin lääkärin vastaanotolle ja sitten sovitaan aika poistoon. Luulisin näin.
      Olin itse kolonoskopiassa ko. paikassa. Hyvin meni.

      • Aloittajalta

        Kiitos vastauksesta! Helsingissä asun joten voisin tuota Aavaa harkita. :)


    • Eri_asia

      Kun viimeksi minulta hirtettiin sisäiset peräpukamat, julkisen puolen kirurgi huomautti oma-aloitteisesti ettei peräaukon hetulani ole ulkoisia pukamia eikä niitä tarvitse poistaa.

      Ulkoiset pukamat ovat todellakin verisuonipullistumia ja ne voivat vuotaa sekä särkeä. Niitä leikataan julkisellakin puolella ja hinnat löytynee helposti myös yksityispuolelta.
      Kosmeettiseksi leikkaukseksi tulkittava peräaukon ihohetuloiden poisto on yksityispuolen "heiniä" ja hinta selviää vasta kun plastiikkakirurgi arvioi mitä pitää tehdä.

      Eihän noista hetuloista ole muuta haittaa kuin peräaukon puhtaanapidossa. Pelkällä kuivalla paperilla pyyhkiminen ei tehoa riittävästi ja tarvitaan alapesusuihkua tai kosteuspyyhkeitä.

      • Aloittajalta

        Tiedän ettei leikata julkisella puolella. Siksi olenkin yksityiselle menossa.
        Hintaa ei tunnu löytyvän mistään.. löytyy hintoja esimerkiksi milliganin leikkauksesta ja muista sisäisten pukamien leikkauksista, mutta ulkoisten hetuloiden poistosta en ole löytänyt mistään hintaa. Saa toki linkata jos joku löytää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      42
      2210
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      65
      2078
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1940
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      392
      1696
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      104
      1655
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1484
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1102
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      935
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      899
    Aihe