Peräpukamien poisto yksityisellä

Ulkoisetpukamat

Paljonko maksaa _ulkoisten_ pukamien (ns. ihohetulat) poisto yksityisellä?
En löydä hintaa netistä.

4

3957

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • avuksi

      Missä kaupungissa asut ?
      Hesassa voi suositella Aava Kamppi-lääkärikeskusta.
      Arviohinnan saa joka paikasta soittamalla ja kysymällä.
      Näitä tehdään melkein jokaisessa lääkärikeskuksessa, mutta hinnat ei ole näkyvissä, kun sitä ei voi tietää tarkasti, kuinka laaja operaatio tulee olemaan.
      Ensin lääkärin vastaanotolle ja sitten sovitaan aika poistoon. Luulisin näin.
      Olin itse kolonoskopiassa ko. paikassa. Hyvin meni.

      • Aloittajalta

        Kiitos vastauksesta! Helsingissä asun joten voisin tuota Aavaa harkita. :)


    • Eri_asia

      Kun viimeksi minulta hirtettiin sisäiset peräpukamat, julkisen puolen kirurgi huomautti oma-aloitteisesti ettei peräaukon hetulani ole ulkoisia pukamia eikä niitä tarvitse poistaa.

      Ulkoiset pukamat ovat todellakin verisuonipullistumia ja ne voivat vuotaa sekä särkeä. Niitä leikataan julkisellakin puolella ja hinnat löytynee helposti myös yksityispuolelta.
      Kosmeettiseksi leikkaukseksi tulkittava peräaukon ihohetuloiden poisto on yksityispuolen "heiniä" ja hinta selviää vasta kun plastiikkakirurgi arvioi mitä pitää tehdä.

      Eihän noista hetuloista ole muuta haittaa kuin peräaukon puhtaanapidossa. Pelkällä kuivalla paperilla pyyhkiminen ei tehoa riittävästi ja tarvitaan alapesusuihkua tai kosteuspyyhkeitä.

      • Aloittajalta

        Tiedän ettei leikata julkisella puolella. Siksi olenkin yksityiselle menossa.
        Hintaa ei tunnu löytyvän mistään.. löytyy hintoja esimerkiksi milliganin leikkauksesta ja muista sisäisten pukamien leikkauksista, mutta ulkoisten hetuloiden poistosta en ole löytänyt mistään hintaa. Saa toki linkata jos joku löytää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      235
      45070
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      115
      25905
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      318
      15601
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      161
      10762
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9667
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      8661
    7. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      57
      8388
    8. Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      237
      6792
    9. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      216
      6453
    10. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      53
      6049
    Aihe