Ostin honor 8:n muutama kuukausi sitten ja olen ollut erittäin tyytyväinen puhelimeen. Yksi ongelma on kuitenkin noussut esiin; kun kuuntelee musiikkia tai katselee videoita, laite pysäyttää toiston itse sillointällöin. Oletin että tämä johtuu jollakin tapaa virransäästötilasta mutta en ole löytänyt vielä ratkaisua. Onko jollakulla samanlaista ongelmaa tai osaisiko joku auttaa?
Ongelma Honor 8 puhelimen kanssa
Stopstop
12593
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Voi voi, puhelimissa elektroniikka on niin mikroskooppisen pientä, ettei sitä kannata elektroniikkaharrastajan mennnä kolvailemaan.
Tämä ei ole puhelinpalsta! Sellainen on Suomi24:llä oikein puhelimen omistajia varten, joten mene sinne kyselemään!
http://keskustelu.suomi24.fi/tiede-ja-teknologia/kodintekniikka/mobiililaitteet/kannykat
Aloittaja ei myöskään kertonut toistaako noita netistä vai laitteen muistista...
Niinpä, liian hitaasta yhtyeydestä taas kysymys.Tai olla dna.
Miten niin Dna hidas? Mä olen tyytyväinen Dnan käyttäjä enkä todennut sitä mitenkään hitaaksi.
Saatta se jossain suurkaupungissa toimia, mutta annas olla kun tulet maaseudulle niin ei edes 3G pelitä.
Ei ole dna eikä taida johtua nettiyhteyksien pätkimisestä.
No meillä landella on juuri dna, joka toimii hyvin. Ulko-antennin sekin vaatii, mutta ainoa joka silläkään 4g:ssää antaa yli 20mbit/s.
Mulla tekee samaa.musiikkia kuunnellessa esim spotista niin katkasee vähän väliä musiikin.sama youtubessa.
Anteeksi että tuli väärä osasto, en ole suomi24 käyttäjä enkä siksi ole tutustunut sivustoon sen tarkemmin, tarvitsin vain apua. Ongelma ilmenee siis sovelluksia kuten spotify, netflix, yle areena tai youtube käyttäessä. Ja kyse ei mielestäni ole nettiyhteyden pätkimisestä, koska normaalisti huonon netin aiheuttama pause jatkaa itse toistoa sitten kun netti palaa, mutta kyseisessä tapauksessa toisto siis pysähtyy, mutta ei jatku itse vaan playtä pitää painaa itse.
Tämä ei vieläkään ole puhelinpalsta.
Mulla youtube pysähtyy kun antroiti alkaa lataamaan päivityksiä ja pitää painaa playta et katselua voi jatkaa, tosin tämä kapistus on sonyn tapletti.