Jos pihalle, tontille, puutarhaan pystyttää sormella osoittavia tonttuja, jotka kaikki osoittavat sormellaan vaikka Marsiin, niin meneekö se säteily sinne? Voisivat olla hitsatut vaikka semmoisesta metallista jolla on kyseisen planeetan astro-loogiset ominaisuudet kuten raudasta. (Tulityökortti pitää olla.)
Puutarhatontun vaikutus maasäteilyyn.
3
305
Vastaukset
- urapolkumiina
"...Jupiterin ollessa Marsin makuuhuoneessa..." -- pitikö sekin kirjoitus poistaa...
- Tontutpihalla
Jos pihalle pystyttää tonttuja, se kertoo paljon pystyttäjän säteilystä!
- savonskepo
Kyllä männöö!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2331541- 961306
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle201287Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan61187Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9968Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86940Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.66905- 32880
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest43861Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii62835