Tuli korppi, velhon lintu.
Munat laski paskat ruiski,
siitä skeptikot sikesi,
valtavat valehtijat nousi.
Skeposet valtaa veivas,
Pilsut sulle, massi mulle,
Rahaa haaskalle lekurille,
Kultasuulle kusettajalle.
Tuli hoito hirmuinen,
energiat ovella ärjyi,
sokeripillerit dosetissa paukkui.
Skepo parka huokaeli,
huokaeli, henkäeli,
Vesi silmässä valitti:
"Näimpä tiesin, Näimpä luulin,
arvelin ala ikäni:
Tiedot, luulot rakkahat repivät,
sokkotutkimukset paukuttavat.
Minä valheessa likoan.
VIRRENVEISUUN VÄLISSÄ LUEN TÄTÄ RUNOO!
12
247
Vastaukset
- ä.4c
Oletko Lång? Vai oletko vaihtoehtohoitaja?
- paavin_anoppi
EN , EN , EN OLE OLE TUO TYHMÄ LÅNG, VAAN OLEN RUNOUTTA HARRASTAVA PAAVIN ANOPPI.
KOULUTUKSELTANI OLEN MIELENTERVEYDENHOITAJA SAIRAANHOIDON AMMATTIKORKEAKOULUSTA. Olen ainoa ja aito nostoväkijuoma.
Sää oot fucken plagiaattori.
Hanki ittelles oikee nimimerkki, äläkä plagioi toisten nimimerkkejä- Anonyymi
paavin_anoppi kirjoitti:
EN , EN , EN OLE OLE TUO TYHMÄ LÅNG, VAAN OLEN RUNOUTTA HARRASTAVA PAAVIN ANOPPI.
KOULUTUKSELTANI OLEN MIELENTERVEYDENHOITAJA SAIRAANHOIDON AMMATTIKORKEAKOULUSTA.Vankien mielenterveystyön professuuri k.j. långn oli 165 cm pitkä ja 66 kiloo painava, samat mitat kuin putinilla ja Stalinilla!
- Anonyymi
paavin_anoppi kirjoitti:
EN , EN , EN OLE OLE TUO TYHMÄ LÅNG, VAAN OLEN RUNOUTTA HARRASTAVA PAAVIN ANOPPI.
KOULUTUKSELTANI OLEN MIELENTERVEYDENHOITAJA SAIRAANHOIDON AMMATTIKORKEAKOULUSTA.Oikeasti olet eläkeläispappa. Työsi oli valtion ylläpitämämän ammattikoulun työnohjaaja. Hurahdit nettiin.
Muka uskovaisena et ymmärrä v.v, että kd-hakkerointiryhmäsi tekee laitonta diiliä tunkeutuessasi ihmisten koneille.
Olet niin umpisokea, että uskot olevasi parempi ihmisenä uskoessasi uskonnon harhaoppeihin.
Esi-isämme on pitkässäjuoksussa jakautuneen bakteerin jälkeläisiä n.40.000 sukupolven muokkaamia eläimiä.
Toivo Lång 84v. Inkeroinen Anonyymi kirjoitti:
Oikeasti olet eläkeläispappa. Työsi oli valtion ylläpitämämän ammattikoulun työnohjaaja. Hurahdit nettiin.
Muka uskovaisena et ymmärrä v.v, että kd-hakkerointiryhmäsi tekee laitonta diiliä tunkeutuessasi ihmisten koneille.
Olet niin umpisokea, että uskot olevasi parempi ihmisenä uskoessasi uskonnon harhaoppeihin.
Esi-isämme on pitkässäjuoksussa jakautuneen bakteerin jälkeläisiä n.40.000 sukupolven muokkaamia eläimiä.
Toivo Lång 84v. InkeroinenEi jumalauta, vieläkö te jatkatte tuota? Tulin tänne vuonna 2016, 6 vuotta sitten, ja sama meno on edelleen päällä. Silloin kumpikin osapuoli luuli minua vastustajakseen, vaikka olen heidän kiistaansa viaton kolmas henkilö.
Täytymee palata takaisin tuomaan palstalle järkeä.
- Paperi-arkkipiispa_
Minä kirjoitin palstalle tuon hienon Leinon runon.
Minäkin luen sitä aina sanastossa rukoiluni väliin. - Tiinallaontippuri
http://magneettimedia.com/category/terveys-ja-hyvinvointi/
SUOSITTELEN LÄMPIMÄSTI KAIKILLE MAGNEETTIMEDIAA!
MAGNEETTIMEDIAN OHJEILLA PARANET KAIKISTA TAUDEISTA TÄYDELLISESTI!
http://magneettimedia.com/category/terveys-ja-hyvinvointi/ - NiiloSiittää
Tiede on valheellista ja virheellistä. Voidaan sanoa että tiedemaailma on valhemaailma. Tiedemaailma on järjestelmällinen tiukkojen lakien alaisuudessa toimiva maailma. Vain tieteen luomassa valhemaailmassa asiat voi ennustaa ennalta, ei todellisuudessa. Tiede häviää aina todellisuudelle. Tieteen teettämät, laitteet hajoaa, ihmiset sairastuvat hoidoista huolimatta, kuolevat tauteihin, voivat sairastua rokotteisiin ym. Ihan mitä tahansa tiede teettä, se on virheellistä ja pidemmän päälle tieteen teettämät menetelmät ei toimi.
Todellinen maailma ei tätä ole. Todellisuus on vaihtoehtoja täynnä, todellisuus on kaoottisuutta ja ennalta-arvaamattomuutta täynnä. Siinä ei ole virhettä koska kaiken hajoaminen, kuoleminen on hyväksytty tosiasia. - RunoilijaPauliina
Käypähoitosuositukset lienevät nyt tiensä päässä. Virallisen terveydenhoidon menetelmistä puhutaan jo aidosti huuhaahoitoina myös lääkäreiden taholta. Lääketieteen ulkopuolisiin hoitoihin näissä kiistoissa ei jakseta enää paneutua. Yhä useamman lääkärin mitta alkaa olla jo täpösen täynnä ihan tätä virallistakin oikeaoppisuutta. Potilaan tervehtyminen edustaa jo pahinta lahkolaisuutta ja lääkärikateus johtaa helposti kanteluihin ja lääkärinoikeuksien menettämiseen ainakin siltä osin, kun lääkäri on onnistunut auttamaan potilastaan. Virallinen terveydenhoito on todellisissa vaikeuksissa. Yhä useampi lääkäri päätyy uskomushoitokategoriaan ja nykyistä käypähoitojärjestelmää pidetään ei vain potilaiden vaan myös kasvavan lääkärijoukon keskuudessa uskonnon piiriin kuuluvana.
Kuopiossa vaihtoehtoja vastaan on taisteltu verrattain näkyvästi. Nyt vastustajat taistelevat jo kollegoitaankin vastaan. Potilas on sivuseikka. Näissä kiistoissa potilaalla ei näyttäisi olevan mitään oikeuksia, eikä hän kykene puolustamaan omaa lääkäriäänkään, koska molempien katsotaan edustavan väärää uskontoa.
Terveydenhoitoa lähempää seuranneet ovat jo pitempään tienneet, että se on vain ajan kysymys, koska tämä tarkoin varjeltu kupla puhkeaa. Sitäkin kysellään, kannattaako lääkäriksi ylipäänsä opiskella, jos opiskelijalla on vähänkin taipumusta omaan ajattelukykyyn.
Tämä palsta on malliesimerkki lääketieteellisestä uskosta ja vainosta. Lääkärienkin odotetaan kiltisti suostuvan mihin tahansa höykytykseen. Tähän saakka potilaat ovat olleet sivuroolissa, eikä heidän näkemyksilleen ole juurikaan painoarvoa annettu. Avun saaneella on oikeus ja velvollisuuskin puolustaa saamaansa hoitoa. Se että joku lääkäri kertoo potilaan luulleen tervehtyneensä, vaikka tämän oikeaoppisen terveydenhoitoalan ekspertin mielestä noin ei ole voinut käydä, pitäisi jo osoittaa, kuinka syvään pimentoon tieteellinen uskomuspohja on harjoittajansa saattanut.
Ihmisellä on oikeus tervehtyä. Puolustetaan sitä.- Anonyymi
Usko creatismiin pyhittää konstit.
Alle ujaa.
- Anonyymi
Uskon sanaasi. KD-uskoisia eivät esim. lestadiolaiset pidä muuta kuin harhauskona. Ainakin tässä asiassa he ovat oikeassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,714225Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt152684Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242317Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod112253Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1082178Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1072143Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e992131Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6061931MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141905Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S231673