Voiko perhoskoira tappaa suden

Niin, voiko susikoira tappaa perhosen?
4267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä.Tiedän tapauksen, joss omistajat kerkes onneksi heti väliin,ja perhoskoira melkein menehtyi, el leikkaukset pelasti sen.Sakut voivat olla pienemmilleen kohtalokkaita ;/

Äänestä
  • Lueppa aloitus uudelleen.....ei kukaan puhunut sakuista mitään.....

    Äänestä

Kyllä voi, jos susi yrittää nielaista perhoskoiran kokonaisena ja koira juuttuu kurkkuun.

Äänestä

Ei ehkä voi...mutta pomeraani voi tappaa karhun....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kysymyspysymys kirjoitti:

Niin, voiko susikoira tappaa perhosen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu