Uusi isännöintitsto

Riksuun kuulemma tulossa uusi isännöintitoimisto. Hyvä, hyvä, saadaan kilpailua aikaiseksi.

Onko kenelläkään tietoa mihin päin tulee sijoittumaan, voisi myös tarjouskyselyä taloyhtiölle pyytää?
8348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

malta odottaa

Äänestä

Ei tällä uudella toimistolla ainakaan ole rahaa mainontaan kun pitää täälä keskustelupalstoilla trollata :DD . Ollaan kai kevyillä eväillä liikkeellä.

Äänestä
  • Ei ollut aloitukseni trollausta vaan käpykylässä tiedetään kaikki/ollaan tietävinään.
    Mistäs sitä kenenkään eväitä tiedetään :) :o?

    Voishan tuohon vielä lisätä, olisko "34536" kommentti peräisin sylttytehtaalta=(), mene ja tiedä.

    Muta, mutta, huhuissa onkin siis perää!!!

    Äänestä

Tulee kuulemma Paloheimonkatu 35een...vastapäätä purettua paloasemaa. Avaa joskus syksyllä. Hyvä kun tulee vaihtoehtoja nykyiselle kartellille.

1Äänestä

Niin pääsevät rokottaan sitten kunnolla asiakkailta, kun ko.taloon tehdään putkiremppaa. Täytyyhän nouseviin vuokriin saada rahaa tai yhtiövastikkeisiin. Tais siinä kattokin vuotaa, pariinkin otteeseen.

Äänestä
  • No voi, voi. Onpas sulla vaikeeta. Totta kai taloyhtiö perii vuokraa liikehuoneistoista. Tottakai putkiremppa maksaa, tottakai monta Riksun taloa vaatis samat korjaukset. Mistäs muuten tiedät kaiken? Ihan vaan uteliaisuuttani kysyn?

    Mutta kyllä ny kartelli miettii.....

    Äänestä

  • No voi, voi. Satun tietämään aika paljonkin tuosta ja vähän enemmänkin ehkä? Tai sitten en tiedäkkään, siinä taas mietitään että mitä. Kartellista en tiedä mitään, se on varma.

    Äänestä

  • No jopas joku on tietonen. Mielenkiintoista, mutta tokkopa kukaan miettii mitä tiedät:) tai sitten et tiedä D. Riihimäessähän kaikki tietää kaiken tai sitten ei tiedä :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onkototta kirjoitti:

Riksuun kuulemma tulossa uusi isännöintitoimisto. Hyvä, hyvä, saadaan kilpailua aikaiseksi.

Onko kenelläkään tietoa mihin päin tulee sijoittumaan, voisi myös tarjouskyselyä taloyhtiölle pyytää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu