on se hieno asia ,että ei saanut tuomiotaan pienemmäksi/alemmaksi..niin monen ihmisen tämä pilasi ja aiheutti surua heille.mistä muut voivat hakea korvausta hänen järjestämästään touhusta?moinen jätkä saisi lusia liskolla..
murhaaja elinkautiseen
nutijohni
4233
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Elinkautinen tarkoittaa Suomessa 12 vuotta. Josta ekakertalainen istuu puolet, ja murhaajan "hyvällä käytöksellä" tuomio alenee siitäkin. Ja jälleen hän on keskuudessamme!
Poliisi on paikalla Kivisalmessa, Estänyt teitä. Mikä on?
On paikalla Helvetin enkeleita ja Bandidsos.
Piiluvankatu 29 on eristettynä. On enkeleitä paikalla.
Poliisi on liittymässä, eli kotia ei pääse mistään suunnasta ilman papereita. On luotiliiveissä konepistoolit käsissään.
Rikollisjärjestöjen välien selvittelyjä kuulemman ?
Asun kyseisen herran naapurissa, ja tämä pitää paikkansa. Harmiton mies noin muuten mitä nyt on päällikkö enkeileissä. Olen kerran juonut hänen kanssa. En usko että on enkelin täysi jäsen, mutta red river pressa ? Eli on siis jäsen mutta ei enkeli. Ala kerhon ykkös mies?