Miksi maksaa jotain"välityspalkkiota" jollekin joka tulee näyttämään sinun kämppääsi? Miksi et myisi itse ja säästäisi tuhansia euroja? Trokarit pois välistä!Asunnonmyyjien hyväksikäyttöä sanon minä...lähes myyjien raiskausta likimain kun katsoo välityspalkkioiden hintoja!
Älä ota välittäjää myymään!
TrokaritUlos
1
186
Vastaukset
Välittäjän lisäarvo tulee lähinnä markkinointi-osaamisesta ja verkostoista ja siitä, että myydään järjellä, ei tunteella. Jos itsellä yhtään aikaa/kykyä ja pystyy erottamaan nuo tunteet ja järjen, niin kannattaa kokeilla itse.
Välittäjän palkkiot ovat kyllä keskimäärin sitä luokkaa, ettei mielestäni ihan vastaa sitä lisäarvoa, mitä heiltä saa. Parilla satasta kannattaa käyttää joko välittäjään tai asiaa tuntevaan juristiin, että paperit ovat halutunlaiset ja kestävät juridisen tarkastelun myöhemminkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 931494
- 741344
- 501267
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041168- 511145
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p9945- 36807
- 60751
- 49744
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41715