Miksi maksaa jotain"välityspalkkiota" jollekin joka tulee näyttämään sinun kämppääsi? Miksi et myisi itse ja säästäisi tuhansia euroja? Trokarit pois välistä!Asunnonmyyjien hyväksikäyttöä sanon minä...lähes myyjien raiskausta likimain kun katsoo välityspalkkioiden hintoja!
Vastaukset 1
Välittäjän lisäarvo tulee lähinnä markkinointi-osaamisesta ja verkostoista ja siitä, että myydään järjellä, ei tunteella. Jos itsellä yhtään aikaa/kykyä ja pystyy erottamaan nuo tunteet ja järjen, niin kannattaa kokeilla itse.
Välittäjän palkkiot ovat kyllä keskimäärin sitä luokkaa, ettei mielestäni ihan vastaa sitä lisäarvoa, mitä heiltä saa. Parilla satasta kannattaa käyttää joko välittäjään tai asiaa tuntevaan juristiin, että paperit ovat halutunlaiset ja kestävät juridisen tarkastelun myöhemminkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521050
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍113994Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust42961Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7864- 89816
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.3674Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it190633Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista25627- 73607
- 57593