Minulla oli yksi tuttu, joka käyttäytyi minua ja myös muita ihmisiä kohtaan todella ilkeästi. Olin todella yllättynyt, että niin ilkeästi käyttäytyvä ihminen on edes olemassa.
Muutama kuukausi sitten kirosin tämän ihmisen.
Nyt haluaisin kumota tämän kirouksen. Kaduttaa, että tein koko kirouksen. Olen kuullut, että kaikista paras "kosto" on vastata pahalle hyvällä. Ja yleisestikin ottaen toisen ihmisen kiroaminen on tyhmää, sillä eikös kirous langea kiroajalle takaisin.. vai miten se nyt meni?
Miten kumoan kirouksen ja saan anteeksi tekoni?
kirouksen poisto
Syntine
1
789
Vastaukset
- ÄläAlaKynnysmatoksi
Se riittää että tarkoitat sitä ja onhan se sinulle itsellesikin hyväksi, että voit antaa asian olla eikä se vaivaa enää mieltäsi. Huolehdi kuitenkin jatkossa ettei sama ilkeily sinua kohtaan toistu. Voit myös "rukoilla" ja sanoa että vapautat nyt hänet kaikista yhteyksistä ja mahdollisista kirouksista. Mutta tärkeintä on että huomaat ettei tunnu hyvältä kantaa kaunaa, mutta joidenkin kanssa ei anteeksiantaminen ja unohtaminen toimi, vaan niille pitää opettaa mistä tykkäät ja mistä et, ja jos ei kelpaa niin suksikoot kuuseen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Roope Salminen , Superpettäjä !!
Uskomatonta touhua sen eveliinan kanssa !! useamman vuoden salasuhde vaikka mies on naimisissa !! roope on kyllä täys pa### !1404430Miksi Martina lähettää sydämiä Sofian Lukelle?
Onko Martinalla pahat kostoaikeet mielessä kun Luke on saanut Martinalta sydämiä instagramiin??? Nähdäänkö nyt oikeasti viimein Martinan kosto ja napp933131- 951388
- 1291338
Haha, nyt vähän naurattaa:)
Kun täällä on kovasti ollut aloituksia niistä M syömistä, niin nyt on M ja Mimmin stooreissa hirveä valkopyykkipäivä terveellisestä ruoasta.. 😂 Miksi1121183Laitan sulle tähän tiedoksi
nallukkani, että rakastan sua enempi kuin mitään koskaan. Vaikka sen jo tiedätkin. Laitoin sinne eiliseenkin jotain, mutta sen on muut vähän sotkeneet1571180- 561118
luomua olla pitää
sitä sinä olet :) ei "tahroja" ihossa ei turhaa meikkiä eikä feikkiä. just siitä tykkään, olet se kaunis oma itsesi :) äläkä nyt sano että et ole kaun1271081Tasapainotilanne.
Ja nyt en tarkoita sitten mitään palstalla pyöriviä tasoteorioita...sanonpahan heti kättelyssä. 😁 Mutta jos ajattelee optimaalista mahdollisen suhte2401024