Onko kellään kokemusta Corollasta jossa uusi D4D moottori?Laitoin sellasen toukokuussa -04,VM -01, ajettu nyt silloin 111 tuhatta,nyt mittarissa 139 tuhatta.Mitä vikoja ilmentynyt muilla omistajilla?Minulla ollut jo kaikenlaista,mm,ilmastointilaitteesta nesteet karanneet,etujarrupalat vaihdettu,polttoainejärjestelmään vaihdettiin pari venttiiliä(töineen maksoi n.500 ekua)nyt jäätyi polttoainesuodatin,vaihdettu pari kk sitten.tämä ei tietenkään auton vika.nyt lähin tallista niin meni jarrut parin kilom.ajon jälkeen,ei toimi ollenkaaan jos painaa pohjaan niin ei ala edes "JYRISEEN" niin abs pitäisi.Olen aika pettynyt tähän autoon,kun ottaaa huomioon että meillä -90 diesel Carina,ollut meillä 4.5 vuotta ajettu sillä kaikkiaan 461 tuhatta ja meilläkin ollessa 187 tuhatta ja vaihdettu vain kuluvaa osaa,mm taka iskarit ja sitten lokilämmitin joka paloi.Kertokaa jos jollain kokemusta samanlaisesta Corollasta.
Corolla D4D.....
6
2344
Vastaukset
- Tojo Ave
olet tehnyt? Oletko laittanut vaihtokoneen (vm 2001) vuoden 2004 Corollaan? No, jos vikoja ilmenee pidä ne omana tietonasi. Kysymyksessä ei ole mikään Toyotan tekema kokonaisuus, vaan jälkikäteen tehty viritelmä.
- Make
Alkuperäinen kone on paikoillaan ja koneessa ei mitään vikaa ainakaan vielä mutta edellämainitut viat tympäisee.
- Make.
Kyseessä on TOYOTA COROLLA D4D VM 2001!!!!!Eikä mikään vaihtokoneelle varustettu viritelmä!!!!!!!!!!!
Hermostu se! :)) En voinu olla vastaamatta ilmeiseen inhimmilliseen ajatuskatoko tekstisysteemiin! :))
Vieläkin naurattaa noi vaihtokone,eiku alkuperäis kone-"keskustelu" :) :)
- Toyisti
uusi corolla=Kone japanista loppu osat euroopasta
carina=kokonaan japanista.
Siinä syy. - knightrider
Tää on jo vähän vanhettunu viestiketju mut. Emänällä on tollanen d4d -01 ei ole ollu mitään vikaa.Asensin kellosarjan tolle eeberille,niin ei tarvii tehä kylmäkäynistyksiä missään.Kilsoja on tainu tulla jo meillä ollessa 50th nyt mittarissa 285th.Öljy pitäis vaihtaa pikapuolin.Kyllä minä olen ainakin ollu tyytyväinen tohon.Maalipinta on näissä näköjään kestoltaan heikompaa,mitä kasi/ysikytlukusissa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1237638
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t404406törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/373902Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4082047Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi731637- 321487
- 351478
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1861207Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121148Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:121063