Hei! Olen menossa kohta puoliin Bratislavaan ja tavoitteenani on löytää hyvää slovakialaista oluttaa , tummaa syvää laageria ,muutakin kuin kultainen fasaani... T:Kake kiittää :)
Vastaukset 2
- nyt päästiin
vihdoin itse asiaan..
Henkilökohtainen suosikkini Slovakkioluista on tumma Saris. Loistava pehmeä maku. suurista merkeistä myös Kelt on hyvää. Tietty pienemmät panimot voi tehdä hyvää tavaraa mutta noilla on hyvä aloittaa. BTW tummia oluita pidetään siellä päin maailmaa lähinnä naisten juomina mutta ei se ainakaan minua estänyt. Peruslageria saa täällä pohjolan perukoilla lipittää ihan liikaa.
Tuoppi (0.5l) halvimmillaan 50snt eikä kyseessä mikään tarjous vaan normaalihinta...- Tsekeistä
Tuo mainitsemasi Kelt on kyllä tsekkiläinen olut. Se on yksi Staropramenin panimon merkeistä, ja ollut tuotannossa vuodesta 1998. Voi toki olla, että Staropramen valmistaa Keltiä Slovakian markkinoille Slovakiassa, mutta merkki on siis kotoisin Tsekeistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.672169Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt351744- 991132
- 46889
- 87803
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.25776- 29670
- 39648
Äimän käki
Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,132601Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?56578