philips on laatu kamaa mutta ainut mikä siinä tökkii on se prosessori kortti muuten ne on laadukkaita ja miettikää hintaa ja ominaisuuksia
philips on LAATUMERKKI!...
philips!
222599
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
et ole ainot joka on sitä miettinyt...
Itse ostelin 32 tuuman telkkaria ja perehdyin melkoisen hyvin merkkeihin ja näiden keskustelupalstojen tietoihin. Erityisesti sain tietää, että Philips on kyllä hyväkuvainen, mutta huono kestämään. Juttelin asiasta myyjien kanssa. Useimmat ei tietysti rupea sanomaan juuri mitään. Sattui kuitenkin niin, että sekä Tekniset ketjun että Expert ketjun myyjät totesivat suoraan, että tosi se on; Philipsin telkkareiden kestävyydessä on ollut suuria ongelmia. Ja molemmat olivat tehneet vieläpä niin radikaalin päätöksen, että heillä ei myymälässä ollut yhtään Philipsin telkkua ja sanoivat etteivät otakaan niitä. Ja ketjujen mainoslehdissä silloinkin oli Philipsin telkkuja tarjoksessa! Toki sanoivat, että kyllä he myy ja tilaa, jos haluat, mutta eivät missään tapauksessa suositelleet. Sonyn ostin ja tyytyväinen olen.
Philips on historiansa aikana lanseerannut markkinoille paljon tavallista kansaa ilahduttaneita(köydyttäneitä) keksintöjä. Ikävä vaan todeta, että Philips on aina suuruuden logiikkaan turvautuen mennyt sieltä, missä massabisneksen teko on ollut helpointa, halvinta, halpamaisinta. Tällöin tuotteiden laatu on kärsinyt esim. c-kasetti, vhs jne. Philipsin mukaan tavalliselle paskarahvaalle ei tarvitse tarjota hyvää, kestävää laatua. Riittää kun rahvas vain ostaa roskalaatua nurkkiinsa. Tämä piirre näkyy myös Philipsin medikaalibisneksessä. Philips on aina ollut eräänlainen elektroniikan Fiat, moraaliltaan korkeatasoisen tuotannon päälle kusija.
Mutta eihän tyhmä kansa parempaa ansaitse ja jos saisi parempaa, tuskin koskaan ymmärtää, että se on parempaa.
Lopeta tuo Philipsin aiheeton mollaaminen välittömästi! Pitikö sotkea tuo Fiat:kin tuohon viestiisi. Fiat on Italian ylpeys. Se on Italian Nokia...
Fiat, Philips ja Chrysler ovat esimerkkejä teollisuudenalan moraalisesta ja laadullisesta rappiosta. Ne ovat tuotantolaitoksesia, joiden keskeinen tavoite on ollut ryöstää rahat halvoin konstein ja paskantaa maksavan asiakkaan päälle. Taustalla on talourikollisuus, mafia, joka kuppaa rahat. Philpisin taustalta löytyy mm. juutalaismafia. Tiedättekö muuten todellisen Philipsin alkuperän? Aika harva taitaa sen tietää.
vai että Fiat, kyllä se on kuule Ferrari, Fiat on Italissa aivan huomaaton kuljetusväline, maksaa tosi vähän siellä mutta Ferrari on kallis myös Italissa ja vaikka olisi rahaakin voi olla että et sitä saa, ainakaan heti
Philipsin omistaa käytännössä kokonaan, Hollannin kuningasperhe samoin kuin esim. Shell öljy-yhtiön. Kehtaatkin väittää muuta. Vai "juutalaismafia", ei sellaista olekkaan, ainakaan Hollannissa! Häpeä kirjoituksiasi!!!
"Royal Philips Electronics of the Netherlands (NYSE: PHG, AEX: PHI) is one of the world's biggest electronics companies and Europe's largest, with sales of EUR 30.3 billion in 2004. With activities in the three interlocking domains of healthcare, lifestyle and technology and 161,500 employees in more than 60 countries, it has market leadership positions in medical diagnostic imaging and patient monitoring, color television sets, electric shavers, lighting and silicon system solutions.
Article options
Printable version
Send article
Philips is tenth on Fortune's list of global top electronics corporations. We are active in about 60 businesses, varying from consumer electronics to domestic appliances, and from security systems to semiconductors.
We are a world leader in digital technologies for television and displays, wireless communications, speech recognition, video compression, storage and optical products as well as the underlying semiconductor technology that makes these breakthroughs possible.
We have world class solutions in lighting, medical systems (particularly scanning and other diagnostic systems) and personal and domestic appliances where our investments in design and new materials are critical to success.
Translated into figures, we produce over 2.4 billion incandescent lamps every year, and some 30 million picture tubes.
Around 2.5 million heart procedures (scans and interventional procedures) on X-ray equipment are carried out each year using our technology.
One in seven television sets worldwide contains a Philips picture tube, and 60 percent of all telephones contain Philips products.
Thirty percent of offices around the world are lit by Philips Lighting, which also lights 65 percent of the world's top airports, 55 percent of major soccer stadia, and 30 per cent of hospitals.
The strength of Philips' global operations is reflected in its (value-based) leadership position in many of the markets in which it is active:
Market Leadership Position
World Europe
Lighting 1 1
Consumer electronics (audio/video) 3 1
Monitors (branded and OEM) 5 3
Shavers 1 1
Steam irons 2 2
Semiconductors 10 6
DVD recorders 1 1
Medical imaging equipment 2 1
Dental Care (electric toothbrushes) 2 2
Lähde: Philips
Tarkoitin edellisessä viestissäni Fiat-yhtymää, siis Fiat konsernia.
Enkä häpeä. Philipsin alkuperä on paljon mielenkiintoisempi kuin luuletkaan. Mutta, koska olet mölli niin et osaa ottaa asioista edes selvää. Noi vitun kungingasperheet eivät takaa mitään laatua ja jos takaavat; niin paskan laadun. Sitä paitsi hollannin kungingasperheellä on musta maine. Kansanmurhaajien jälkeläisiä ovat.
Etpä tiedä maailmanmenosta mitään. Olet siis täysi kusipää. Fiat tuottaa tappiota ja Nokia voittoa. Fiatin tappiot johtuvat siitä, että sen valmistamat tuotteet ovat laadullisesti kilpailukyvyttömiä.
Itte olet täysi kusipää!!! Tiedänpä maailmanmenosta paljonkin, olen filosofian tohtori ja taatusti enemmän lukenut kuin sinä. Lisäksi olen Mensan jäsen.
Anteeks vaan, mutta Fiatilla on ensinnäkin 3-4 vuoden takuu ni ei noin voi sanoa. Eikä oo vikoja meidän Fiateissa ollu. Muuta ei oo tehty ku jakopään hihna uusittu varmuuden vuoksi.
paskoja vehkeitä, koneesta riippumatta kaikki ovat päästäneet savunsa ulos ennenaikojaan.
Nimimerkillä KOKEMUSTA ON
HYVÄ, HYVÄ
Philips on kodinkoneiden fiiat. _romua_
Philips ja Fiat on hyviä tuotemerkkejä!!!
Et tunne kielioppisääntöjä. Olet debiili.
Onkohan kyse jostain uudesta elukkalajista :))
Ei se elukka ole. Gerbiili on saksalainen hinteille tarkoitettu automerkki. Siinä on tappi ja se haisee paskalle.
Itte olet "pilkun nussija"
philips merkki kyllä tarjoaa eniten parempaa kuvaa ja muita ominaisuuksia eikä edes pahalla hinnalla nimittäin halvinkin merkki on jo tosi hyvä mutta kestävyys on ihan eri asia!