Koska nuoret matkustavat Maltalle kielikursseille? Kesällä vai ihan mihin vuoden aikaan vaan?
Itse olen menossa lomalle Maltalle ja ajattelin,että tuleeko paikka olemaan täynnä nuoria kielikurssilaisia.
kielimatkalaiset
niina
2
448
Vastaukset
- kielimatkalainen
itse olen menossa tänä kesänä kesä-heinäkuuksi kavereitten kanssa maltalle kielimatkalle ja olen kuullut että malta on muutenkin tänä vuonna todella suosittu kohde.en usko että se on täynnä mutta uskon että välttämättä siellä törmää kielimatkalaisiin koska malta on ainakin suomessa uusi kielimatkakohde ja saarihan on vain 47km!
- malta04
Kyllä Maltalla on kielimatkalaisia ympäri vuoden. Kesällä saari on täynnä nuoria kielimatkalaisia, heiltä ei tosiaan voi välttyä. Muihin vuodenaikoihin on kuulemma hiljaisempaa ja kielikurssilaiset ovat tällöin lähinnä aikuisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 447286
- 324038
- 573575
- 503100
- 172786
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons492259- 372258
- 432238
- 492235
- 162226