Saitteko TUI:lta EU:n mukaisen korvauksen lennon viivästymisestä?
Hiekkamyrskyssä joulukuussa olleet
4
425
Vastaukset
- CapeVerde
Taitaa olla kyseessä force majeure , sääolosuhteista johtuva myöhästyminen jolloin vakiokorvausta ei tarvitse maksaa.
- silverpopo
Inhottaa muotiin tullut korvaus ralli, muuttakaa kitisijät ameriikkaan ja lyökää rahoiksi.
-perushintaisissa matkapalveluissa asiakkaiden pitäisi allekirjoittaa luopuvansa vaippa
korvauksista .
Täydellä rahalla matkustavat voisivat jotain saada , joku kohtuus, 500€ lla äkkilähdöstä
slummiin pitäisi saada 20% alennusta kun tapetin väri ei miellytä tai nakki oli sitä
tai tätä aamiaisella.
Korvausten pummaamisesta on tullut taidemuoto, niin kuin sairaslomista ja työttömyys turvasta asumistuesta ja siitä sun tästä. - 261-2004
Silverpopon mielestä on siis ihan ok että lentoyhtiöt ylibuukkaisivat lentonsa koska kyllä se Maaningan Marjukka ehtii Kanarialle seuraavanakin päivänä tai kun tämän päivän lento onkin vain myyty puolilleen niin turha sitä on lentää. Siirretään matkustajat seuraavan päivän lennolle.
- silverpopo
Jos EU:n sisäinen, yli 1 500 kilometrin lento on määränpäässä yli kolme tuntia myöhässä, on matkustaja oikeutettu 400 euron hyvitykseen. Lentomme pituus oli passelisti 1 507 kilometriä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 447286
- 324038
- 573565
- 503100
- 172786
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons492259- 372258
- 482229
- 432228
- 162226