Halu muuttua

koksiiisi988k

Hei!

Teen rikoksia silloin tällöin. Pääasiassa petoksia. Taas on yksi oikeudenkäynti tulossa? Haluan vilpittömästi eroon tästä toimintatavastani. Voiko rikollinen muuttua? Mitä olen lueskellut, moni on tullut uskoon, mutta mitä te toiset ex petoksesta tuomitut teette nykyään? Onko työelämää? Koulua käyty? Haluaisin perustaa firman, mutta ensiksi olisi mukava pysyä poissa lainvalvojien silmistä. Mitä mahdollisuuksia on, jos vain minulla itsellä on halu muuttua? Menneisyyttä ei saa takaisin.

9

314

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • UskoPelastaa

      Tee kuten rikolliset vankilassa.
      Menet kirkkoon ja saat syntisi anteeksi, mielesi on puhdas.

      Ihan uskomattomia nämä konnat, Jeesus armahtaa, kiva lucia mieli hyvänä, sitten vapauduttua voi hyvin mielin tehdä taas kepposia..

    • Sielunhoitaja

      Jumalan armo Jeesuksen sovitustyön vuoksi on ihmiselle annettu henkilökohtaisesti vastaanotettavaksi, henkilöön katsomatta. Vastaaottaessaan syntien anteeksiantamuksen ihminen uudestisyntyy ja sisäisesti muuttuu, tietoinen rikoksen teko lopuu, kiroaminen loppuu. Synti on samaa kuin rikos. Rikos on samaa kuin paha teko eli laittomuus. Paha teko on sellainen, joka tuhoaa joko tekijän itsensä tai teon kohteen elämää, tavalla joka riippuu synnin laadusta. Tämä pahojen tekojen syytteet otetaan esille viimeisellä tuomiolla, etkä voi mitenkään itseäsi puolustaa. Ainoa mahdollisuus on Jumalan armon vastaanottaminen.
      Sillä kaikki ovat syntiä tehneet ja ovat Jumalan kirkkautta vailla, ja heidät vanhurskautetaan lahjaksi Hänen armostaan sen lunastuksen kautta, joka on Kristuksessa Jeesuksessa, Yksinkertaista ja totta. Ota vastaan oma lahjasi.

    • 12345654321

      Provosoiminen netissä loppuu. Onko sulla vara lopettaa nettiprovot?

    • Firmat

      Kannattaa perustaa se firma. Ja älä ole niin ankara itsellesi - elämää tämä vain on. Ja muista palkata hyvä kirjanpitäjä niin kaikki vähennykset tulee mukaan.

      • 12345654321

        Tässä lienee esimerkki itse keksitystä tutkimuskohteesta.


    • koksiiisi988k

      Kiitos vinkistä "Firmat". Tuo pitää paikkaansa, elämää ei ole pakko niin vakavasti ottaa ja firman perustaminen kuulostaa järkevältä. Lähden rakentamaan uutta ja valoisampaa väylää :)

      • 12345654321

        Ettei olisi jo rakennettu tuo väylä, siellä jossakin tunturin tai vuoman kupeella Muoniossa.
        Eikä mahda uudet firmat pelastaa sitä rakentajaa.


    • kuinksääsenteki

      Vähän reenaat vakilassa ja uusia suhteita ja uutta matoo koukkuun kun pääset ulos. Meikkis ei oo jäänny mistä kiinni..ylimääristä tuloa vuodessa 30000-50000 käteen puhtaana ja verottajalle 0 euroa

      • 12345654321

        Onko tuo ohje sille Vuomakkalan vallesmannille, hänestähän täällä minä ainakin kirjoitin lähinnä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 64
      1032
    2. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      64
      1032
    3. 93
      817
    4. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      57
      803
    5. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      42
      668
    6. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      222
      640
    7. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      50
      588
    8. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      40
      570
    9. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      66
      565
    10. Nainen joka haluaa miehen

      Näyttää sen selvästi. Hommaa minihameet, pitkät hiukset, laihduttaa ja on iloinen sekä aktiivinen.
      Ikävä
      79
      553
    Aihe