Nyt on hätä. Olen 24-vuotias nainen Helsingistä ja minulla on ammatillisen perustutkinnon kirjanpidon tehtävä joka on pakko saada pois alta mutta en osaa tehdä sitä, tuli vähän "yllättäen" tämä tilanne. Tarvitsen apua tähän!
Minulta tottakai odotetaan että osaan tehdä sen, siksi en voi enkä viitsi pyytää apua oppilaitokselta.
Voin "vähän" maksaa siitä että joku tekee sen kanssani. Haen nyt luotettavaa henkilöä (nainen tai mies) tähän tehtävään! Arvioisin tuohon uppoavan aikaa sinulta 2-6 tuntia.
Kiitos... :)
N24
Kirjanpidon tehtävä, en osaa, auttakaa kiitos!
3
446
Vastaukset
- Vaihda_jo_alaa
Lopeta kaupallisen alan opiskelu. Se on sinulle liian vaikea. Nykyään pääsee helposti esimerkiksi siistijän koulutukseen, jonka jälkeen saatat toimia esimerkiksi laivasiistijänä tai hotellisiistijänä ilman että sinun tarvitsisi vaivata päätäsi turhilla numeroilla ja ajatuksilla. Huonenumerot riittävät ja niitä on tarpeeksi.
- Idioottistalkkeri
Laivasiivoojaksi tai hotellisiivoojaksi pääsee ilman koulutustakin. Miksi siis opiskella siivoojaksi? Kannattaisi opiskella suoraan sitten työnjohtajaksi. Jos et tiennyt niin siivooja ja siistijä ovat samoja asioita, toisella vaan pikkiriikkisen isompi palkka.
Ja mitä jos kyseessä ei olekaan se, että kirjanpito olisi liian vaikeaa vaan se, että pätevää opetusta ei ole annettu koulussa ts. opettaja ei ole osannut/halunnut opettaa ja ohjata kunnolla tai opettaa vain osaa luokasta henkkoht tunnilla siis heitä hänen mielitiettyään ja osalle ei opeta yhtään mitään. Entä jos oppilaalla ei ole ketään luokassa jolta kysyä apua (koska kukaan ei auta muuta kuin parasta kaveriaan) ja opetus on niin huonoa, että opettajalta ei saa mitään apua eikä neuvoja?
Entäs jos yhteiskunta siis tässä tapauksessa te-toimisto on pakottanut hakemaan tuolle alalle eikä itseä kiinnosta pätkääkään?
- oopiskeliak
[email protected]
t. kauppakorkean opiskelija
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2772885Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka472280Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3471987- 1131717
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1051644Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121365- 661307
- 681243
- 551179
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771161