Miten voikin seniilejä harmittaa kyseinen konserttitapahtuma kerran kesässä?
Wirtsan täytyy valittajilla olla imeytynyt jo portin pielestä puntteja pitkin paidankaulukseen ja sieltä korvasta sisään.
Wirtsan täytyy valittajilla olla imeytynyt jo portin pielestä puntteja pitkin paidankaulukseen ja sieltä korvasta sisään.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Menisit sinäkin jo töihin etkä valittaisi täällä turhuuksia, pitäsit vaan huolen omista asioistasi !
Sinä voit ilmoittaa osoitteesi" KohtaJytiseeKääkät", jotta pidätyskyvyttömät ja/tai wc:n käyttöä osaamattomat festarikävijät voivat käydä sinun nurkkiisi kuseksimassa. Sehän olisi hyvä jos on paikkoja joihin saa vapaasti ketään häiritsemättä virtsata, Pistä ihmeessä vaikka myös kyltti vielä ovellesi. Eivät sitten käy siellä missä sellaista ei suvaita. Musiikki on ok festareilla, ääliökäyttäytyjät ei!
Eivät festarikävijät kuseskele nurkkiin vaan ne jotka eivät pääse sinne sisälle. Festareilla on vessat, alueen ulkopuolella ei ole.
Ihan sieltä festarialueeltkin tulijat sitä tekee. Kun on ääliö, niin normikäytöstapoja ei vaan noudateta. Jos ei niillä ole väliä mihin kusevat, niin ei ne välitä vaikka alueella olisi bajamajat.
Jos kotona on totuttu kuseen mihin vaan, niin miten sitä ihmisten ilmoillakaan osattais vessaa käyttää.
Housuun en ainakaan kuse.
Sähköpaimenta vaan talon ympärille.
Ja hinausautot valmiuteen törppöparkkeeraajia varten.
Autojen nouto jostain, mihin ei pääse julkisilla.
Mikäs siinä ettei noille juhlijoille nyt kelpaa se Kiemungin Rokkipuisto Kantolasta?
Miksei mene sinne kuseksiin, eikö sitä saada nyt vuokrattua Liwe Nationalilta kohtuullisin vuokraehdoin edes kaupunkilaisten viihdyttämiseen??
No kun tämä aihe on taas aika kiusallinen.
SENIILI SENIILI SENIILI