Vankeinhoidon rajat

Jazza

Mikä on paras vankila? Onko jotain sellaista vaihtoehtoa, että kulkisi vaikka osan aikaa pannassa? Ja sitten tulisi kylmemmillä keleillä tai osaksi aikaa aina käymään kopissa? Miten tiukkaa homma on nykyään, voiko lusimisen tehdä monimuotoisella suunnitelmalla? Jossa nivoutuu eri elämän osa-aluiden tarpeet. Vois vaikka opiskella tai olla punttien kanssa talvella.

3

347

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Alipäällistövartija

      Tämä ns. jatkovapus laki jossa käydään vaan istumassa silloin kuin huvittaa astuu voimaan ehkä 2020.
      Muut ajat liikut pannassa.
      Vähintään rangaistuksesta pitää suorittaa 10 % kivitalossa, lopun aikaa voi istua vaikka Karhu baarissa.
      Valtio maksaa..

      • Vartija-

        Niin taikka istua kunnan valuustossa tai eduskunassa tai poliisina tai syyttäjänä tai tuomarina tai asianajajana tai jne.. valtio maksaa..


    • Peppu-Reinoset-tötöilee

      Juu, näinhä se o! Vartijat ne huumet taloon roudaa. Karu Fakta.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      150
      2019
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      320
      1214
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      83
      1019
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      898
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      839
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      52
      819
    7. 71
      764
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      18
      756
    9. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    10. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      56
      709
    Aihe