Saako antaa? Vai onko käytössä ainoastaan suomalaisittain Roni?
Mitä mieltä olette nimestä?
Mitä mieltä olette nimestä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hei ihan totta! Käy katsomassa osoitteessa www.vaestorekisterikeskus.fi sivuilla onko muilla suomalaislapsilla tota nimeä!
Olen tällä 'nimet'- palstalla ihan ensimmäistä kertaa, ja heti tuollainen vastaus. Miksi?
Anteeksi, jos kysymys sun mielestä oli huono, mutta mä käsitin että täällä voi just tommosia kysyä, ja siksipä kävin pikapikaa heittämässä kysymykseni tänne. EIKÖS TÄMÄ NIMENOMAAN OLE POIKIEN NIMET- PALSTA??
Ja jos täällä ei kuulu sinun mielestäsi keskustella poikien nimistä, niin olisitko ystävällinen ja kertoisit MISTÄ TÄÄLLÄ KESKUSTELLAAN? Voisinko saada joltakulta asialliselta ihmiseltä asiallisen vastauksen, kiitos! :)
voi mielestäni pojalle antaa myös Ronny nimen!! Ja se on todella kiva nimi!! Älä välitä tuollaisista idiooteista jotka täällä aukoo päätään!! Yritetään antaa niitten olla omassa arvossaan!!
Eli onko se ihan Ronny, vai??
Niin, mites se Ronny täällä Suomessa sitten sanotaan??? :)
Kyllä mun mielestä. Mulla itsellä poika Rony. Eli ei se Roni ainut kirjoitusmuoto ole.