Mies791 sinulle!

onnetonakka

Miten päästä miehistä eroon? Yhden kanssa hukkaan mennyt jo 20v, joka päivä samaa p**kaa, mihinkään tämä ei johda, kuluttaa vain. Sitten on yksi nuorempi ihailija, joka vongannut jo vuosia, komea poika kyllä, mutta ei kiinnosta tämäkään. Haluan pois elämästä nämä turhat energiansyöjät mutta käytännön asiat hankaloittavat. En vaan jaksa tätä tilannetta enää yhtään enkä tiedä mitä tehdä! Haluan jonkun oikean ja sopivan, jonka kanssa voi suunnitella tulevaisuutta tai sitten tehdä sitä yksin, mutta kun en saa edes mahdollisuutta! Voi kun joskus toivon etten olisi syntynytkään, on tää elämä mennyt niin kurjaksi ettei sillä ole enää mitään merkitystä!

3

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ensinnäkin, asiat ovat kiinni siitä haluatko itse oikeasti eroon tästä miehestä. Ellet päätä kunnolla lähteä, roikut loppuikäsikin siinä. Pelko on pahin vihollisesi.
      Älä ole turhan kranttu. Katso ennenkuin kadut.

    • onnetonakka

      Katsoako mitä pitäisi? Kunpa asia olisikin niin helppo että lähteä vain, mutta kun se ei menee niinkuin pitää..parempi vissiin hypätä kaivoon kun ei tästä elämästä mitään tullut.

      • hyppäävaa

        Eiköhän olisi viisasta tilata aika ammattiauttajalle kun tollasia pohdit?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      274
      45850
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      51
      11450
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      233
      11038
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      39
      9830
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      90
      8678
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      285
      6728
    7. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      2
      3549
    8. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      3
      3440
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      25
      3163
    10. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      4
      3013
    Aihe