Siveydenpuu/munkinpippuri sekoitti kierron?

Ihmettelevä123

Viikko sitten aloin käyttämään siveydenpuu-kapseleita (400mg) kerran päivässä, kiertoni oli silloin juuri alussa, eli menkat loppuneet. Nyt kuitenkin on alkanut uudelleen kp 8-9 tulla verta, ja eilen miehen kanssa yhdynnässä ollessani joka paikka olikin veressä. Kärsin PMS:stä, ja aloin ottamaan siihen vaivaan tätä . Ohjeen mukaan joka päivä pitää ottaa, mutta pitäisikö nyt lopettaa kuitenkin, kun kerran kaikki menee ihan sekaisin. Kiertoni on aina ollut säännöllinen ja nyt tosiaan nähtävästi jo viikon päästä kaikki on sekaisin kun olen ottanut siveydenpuuta.

Osaisiko kukaan auttaa?! Voiko tätä valmistetta ottaa esim.vain PMS:n aikaan, tosin joka paikassa lukee että vaikuttaa hitaasti (jepjep..) ja pitää ottaa joka päivä

1

1118

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • khkhgkhg

      Voihan se olla, että luontaistuotteen ja vuodon välillä ei ole mitään yhteyttä, asiat vaan tapahtuivat samaan aikaan. Sekin mahdollisuus aina on, että tuotteessa on jotain muuta, kuin pakkauksen mukaan kuuluisi. Elintarvikkeissa (mihin moni luontaistuotekin luetaan) on paljon tuoteväärennöksiä. Itse teet päätöksesi. Toivottavasti ostit valmisteen luotettavalta myyjältä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      301
      1238
    2. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      309
      1183
    3. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      958
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      87
      924
    5. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      909
    6. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      101
      889
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      742
    8. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      13
      604
    9. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      588
    10. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      3
      577
    Aihe