Niin et onx Luhalahdessa/ siel kulmilla kertakaikkiaan jotain tapahtumaa, discoja, yms.. sit ku koulut loppuu lomalla ? Kuolen vitsi, ku mökil ei oo tekemist!
LUHALAHTI
kaupunkilaistyttö
4513
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olisiko nyt kyseessä niinkuin Ikaalisten Luhalahti Kyrösjärven toisella puolella.
Soita kylätoimikuntaan ja kysy. Eikös siellä ole ainakin se seuraintalo, se punainen lähellä kauppaa.
Olin iloinen kun pääsin siitä kyläpahasesta eroon. Järven yli on lyhyt matka ikaalisten Kauppalaan, itte päräytin välin muskelivenholla hetkessä, uimaan ei kannata lähteä.
Pian siitä pyöräilee kuruun, virroille, parkanoon, pitää sitä senverran liikkua. Siä kyläl ei oo yhtikäs mitään.
Hiihtolomalla pääsee hiihtäen "kauppalaan".
kun mut raahataan aina sinne, ku mökil ollaa! Se on niin tuppula! Ne nuorekki siel suurinpiirtein pelaa jotai Monopolia vitsi! Kaupungissa on mun paikka! Maybe vanhemmat haluu rentoutua siel, mut muhun ei iske sellanen sontala!
siinä huoltiksella, eikös se viel siin ole, en oo vuoteen ajellu siäpäin.
On siinä huoltiksel joku hedelmäpeli, taisi olla 20 pennin pajazzo myös, eikös siinä aika kulu ku niitä näpyttelee.