ASUS X541SA on tyylikkäästi viimeistelty suorituskykyinen multimediakannettava, jonka kattavat ominaisuudet sekä uskomaton hinta-laatusuhde hakevat vertaistaan. Laite on varustettu tehokkaalla Intel Celeron N3160 –suorittimella, 4 Gt keskusmuistilla sekä huippunopealla 256 Gt SSD-asemalla, jonka ansiosta Windows ja kaikki käyttämäsi ohjelmat käynnistyvät ja toimivat salamannopeasti.
Laitteen terävä 15,6" mattanäyttö tukee 1366 x 768 HD -resoluutiota ja se tarjoaa erittäin laajat katselukulmat, joiden ansiosta useampikin käyttäjä voi katsoa ruutua samanaikaisesti. ASUS SonicMaster-äänentoistojärjestelmän ansiosta laite tarjoaa puhtaan ja laaja-alaisen äänimaailman niin elokuvia katsellessa kuin musiikkia kuunnellessakin. Ainutlaatuisen ASUS IceCool -teknologian avulla laitteen kämmentuki pysyy aina 28°-35°C lämpöisenä, jonka ansiosta sitä on mukava käyttää pidempienkin sessioiden aikana.
ASUS X541SA sisältää kaiken olennaisen päivittäiseen työskentelyyn sekä yhteydenpitoon - se on myös varustettu USB 3.0 sekä USB 3.1 Type-C -liitännöillä, jotka mahdollistavat huippunopean tiedonsiirron sekä mobiililaitteiden latauksen. ASUS X541SA on loistava valinta niille, jotka tarvitsevat luotettavan ja suorituskykyisen kannettavan jokapäiväisiin askareisiin sekä multimedian toistamiseen.
Tekniset tiedot:
Käyttöjärjestelmä: Windows 10 Home 64-bit
Näyttö: 15,6", Anti-Glare, HD
Prosessori: Intel Celeron N3160, 1.60 - 2.24 GHz, 2MB, Quad-Core
Näytönohjain: Intel HD 400 Graphics
Muisti: 4GB DDR3L (onboard)
Kiintolevy: 256GB SSD
Optinen asema: Ei
WLAN: 802.11n
Bluetooth: 4.0
Kortinlukija: Kyllä (SD)
Liitännät:
- USB 2.0
- USB 3.0
- USB 3.1 Type-C (Gen1)
- Kuuloke/mikrofoni -yhdistelmäliitin
- RJ-45
- VGA
- HDMI
Sähköpostin avaaminen kestää,kirjautuminen juttuihin jne.. olen poistanut tauhkaa, kone avautuu kyllä nopeasti. Suorituskykyinen?! entinen hp palveli 4 vuotta moitteettomasti, jos joku fiksu kertois mistä vois johtua? yleensä netti sivujen avaaminen kestää, tosi outoa
Uuden koneen hidastelu
8
297
Vastaukset
Minkäslainen nettiyhteys käytössä?
Kannattaa kokeilla käynnistää tietokone uusiksi, tarkistaa päivitykset käsin ja antaa asentaa ihan kaikki. Se muuten taustalla asententelee niitä pitkin viikkoja ja jumittaa, että paras rykäistä ensiksi kaikki kasautuneet päivitykset siihen ja käynnistää uudestaan niin monta kertaa kuin tarvitsee, että saa täysin päivitettyä.- wlan-
Ok,kokeilen noi päivitykset vielä. Netti Huawei B593s mobiilista wifinä mikä toiminu loistavasti yli 2v
wlan- kirjoitti:
Ok,kokeilen noi päivitykset vielä. Netti Huawei B593s mobiilista wifinä mikä toiminu loistavasti yli 2v
Mobiililaajakaistat voi aiheuttaa myös jumittamista, että riippuu yhteyksen tasosta. Sitä voi tutkia jumittaako kun avaa vaikka laskimen tai jotain mikä ei käytä nettiyhteyttä.
- taustallaonjotain
Katso tehtävienhallinnasta viekö joku prosessi tehot ja ettei suoritin vilku punaisella (100%).
Jos löydät prosessin mikä vie tehot, lopetat kyseisen tehtävän ja koitat nopeutuiko. - wlan-
Asus vieläkin päivittää ,eli ainakin päivitykset jumissa,huh..
- wlan-
Tehtaalla asennettu Flash player 32bit,kone vaan on 64bit??
- se-bittisyys
Tarkoitat kai että käyttöjärjestelmä 64-bittinen (on kyllä prosessorikin)?
- wlan-
Niin.. eikö flashin pidä olla 64bittinen? Miten saaneet sen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs481281- 1581097
- 61977
- 8762
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli180761Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää27756Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä51741- 11739
- 346718
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti78675