Miten Hämeenlinnan aluella Vehkakoski tai Reim, hoitavatko remonttiasioita hyvin? Hoituvatko kilpailutukset konsulteissa ja urakoitsijoissa asiallisesti, onko kellään kokemuksia?
Isännöinti kokemuksia, remontit
kotipuutarha
1124
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Mitä tulee isännöitsijöiden remonttitilauksiin eri alojen paikallisyrityksiltä, on minun mielestä vaan positiivista ja kaikkien yhteinen etu, niin asukkaiden kuin isännöitsijänkin, kun työkohteissa käytetään tutuksi tulleita ammattilaisia joiden työn jälki ja laatu sekä luotettavuus on osoittautunut hyväksi aiempien kokemusten perusteella.
Minun mielestä rakennusalalla on niin monenlaista tekijää että jos isännöitsijä on omaan kokemukseensa perustuen onnistunut löytämään luotettavia laadun tekijöitä eri työtehtäviin isännöimissään kohteissa, ei ole huono juttu eikä kerro mitään mistään lahjonnasta suuntaan tai toiseen!