Pari kuukautta sitten joku ehdotti, että ei vastata yhteenkään numerolerppa kusipään kirjoituksiin. Homma toimi hyvin pari päivää. Kokeillaanko uudestaan. Todennäköisesti, jos kukaan ei reagoi sen kirjoituksiin, alkaa itse vastailemaan omiin aivopieruihinsa. Älkää lähtekö mukaan. Sitähän se täältä hakee. JOOKO!!!
LERPPA LAKKO JOOKO!
EIKÖJORIITÄ
42417
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 42
Vanhimmat
Mikä munamies sinä olet?
Lakkoilu on hyvä juttu, mutta.......
Eikö kukaan todellakaan ole oivaltanut, että näppärä vaihtuva tekstiinsä sovittava nimimerkkityyppi joka mm. Cittarimies, Cocomies, TasokasMies, Totuustarkkailija ynnä muuta, on se joka tuhnuttaa aivopierujaan palstalle noin sata yhtä Lerpan heittoa kohtaan.
Lerppahan nimenomaan ärsyttää tietoisesti tuota idioottia kirjoittamaan ja varsin hyvin onnistuu siinä.
Tänään lavataksien ohella on ollut tämän idiootin kiinnostus meneekö Lerppa varmasti Ikeaan kuten neljäs päivä kirjoitti.
Tämä idiootti oli selvittänyt kertomansa mukaan GOOGLESTA että ei tarvitsisi mennä Ikeaan matto-ostoksille kun Hua Hinissäkin on mattoliikkeitä.
AJATELKAA VÄHÄN JA HALOO.....
Olet täysin oikeassa, teen tätä nimenomaan vittumaisuuttani, sanoisin jopa elämän tehtävä, eihän se hääppöinen sellaiseksi ole, mutta tehtävä kuitenkin, voin jopa kertoa syynkin tapasin kerran danin baarissa yhden vanhan miehen, joka oli kirjoittanut tänne kommentteja palstalle ja sai nämä reppanat silmilleen, mies on liki 80 vuotias...
sai jopa tappouhkauksia, vaikka tämän vanhanmiehen jutut oli hieman mustavalkoisia, kuten tuon ikäiselle on tapana, tutustuin hieman tähän palstaan, ja aloin ihan vittuillakseni antamaan takaisin samaa mitä nämä reppanat olivat tehneet, minä olen saanut kymmeniä tappouhkauksia, minua sellaiset eivät vittuakaan pelota, eli nämä reppanat saat syödä omaa lääkettään, ja totaalisesti.
ELI SITÄ SAA MITÄ TILAA
Jep.
Likimain noin olen ymmärtänytkin, tosin motiivin ollen arvoitus.
Unohditko jo että esiinnyit tuohon aikaan OtaHanuriinPoju nimimerkillä ja asuit Hiekkaharjussa? Numeromieheksi muutuit paljon myöhemmin.
En tunne miestä, onko kavereillasi tapana ottaa hanuriin... hiekkaharjussa on ole koskaan edes käynyt, toki kun olet kertonut kaveristasi googlailin hieman taustatietoja palstalta, ja katsoin applen mapsista missä moinen paikka on, muuten tietyssä mielessä tuo minun tunnus on aika kuvaava, ja tuo sinuun tunnuksesi kuvaa sinua vielä paremmin, reppana... menasi unohtua resuperse...
Jos ei sunkaan elämässä muuta "järkevää" ole kun tutkia jonkun tuntemattoman nimimerkin kirjoitus/ nimimerkki historiaa Suomi24 Pattayan osastolla, niin voi voi. Voi voi, ei voi kun kysyä, että elätkö mielestäsi täyttä elämää?
Lerppa jälleen täydessä vauhdissa vastailee itselleen.
Lerpan emävaleita...
Karttakoordinaattina tuo nimimerkki menisi Suomessa johonkin Simon korkeudelle.
Resuperse onnea yritykseen, reppana,
Haista Lerppa pitkä paska. Et saa mitään muuta aikaan kuin vihakirjoituksia vitun neiti.
Pattayapoissit on luusereita
Jaahas, lerppiksen zapho-kirjoituksia ei saanut kopioida vaan ylläpito poisti ne.
Todettakoon vain siis että nimimerkki zaphodbx kertoi huhtikuussa 2015 asuvansa Hin Lek Faissa ja häntä puolusteli noihin aikoihin täsmälleen samalla tavalla kirjoittava OtaHanuriinPoju ja numeromies.
Vetäkööt siitä jokainen omat johtopäätöksensä, kuka on noiden kaikkien nimimerkkien takana. Siihen ei tarvita FBI:n profiloitsijaa todetakseen asian laidan.
Omat johtopäätökset ja fbi:n profiloijia 55555.... nyt vielä ylläpito poistaa vanhoja "kirjoituksiani" onko ylläpitokin rattayanpoikia vastaan, taidat olla vainoharhainen reppana... minulle on kaltaistesi profiili valjennut jo kauan sitten, ja se on parasta mainosta Hua Hinille ja Phuketille... kuten tämä koko palsta
Miksi tarvitsee mainostaa hua hinniä tai phukettia. Onko sulla joku ravintola tai asuntoja myynnissä.
Mksi joku tekisi matkan jonkun tälläsen palstan takia tai yleensä suomi 24 johon pääsääntöisesti kirjoittelevat sellaiset jotka tarvitsivat elämän varsikin sellaiset jotka päivystävät täällä päivästä toiseen vai mitä.
Mukavaa luettavaa, kun idiootit ei tajuu lopettaa ja Lerppa nauraa.
Tämän ketjun aloittaja on joku pattayan perus-poi. Tyhmä ja vitun ruma.
Yllä kirjoittaa yksi idiootti numeromiehen nimimerkkien vaihtamisesta, mutta itse ikisessä kirjoituksessaan niin tässä kuin kaikissa muissakin keskustelusarjoissa vaihtaa nimimerkkiään.
Totuustarkkailija = Idiootti.
Lerpukka varsin selkeästi tässä keskustelussa on kertonut motiivinsa eikä missään kohtaa ole edes pyrkinyt väittäneensä kirjoittaa totuutta, mutta tämä idiootti ei sitä ymmärrä.
Siis Lerpukka heittää pienen siemenen ja idiootti on taas kokopäivätyöllistetty googlailemassa ja kartoittamassa mitä Lerpukka on heitellyt hänelle.
VOIKO IHMINEN SAIRAAMPI OLLA ?
Kyllä ihminen voi olla sairaampi!
Itse olet elävä esimerkki siitä.
Aivan huutamatta totesin tämän vastauksen sinulle.
Peili vastaa...... ja se älähtää......
Tuo itsensä fanittaminen on noloin juttu ikinä jopa lerpan mittapuussa. Häpeä nyt saatana.
Zaphodbbx kirjoitti:
25.10.2015 11:01
"pran burin satamaan etsimään jos pojujen rahat riittää, siellä jahteja riittää...
saattaa olla että pojut on hiljaa pitkän aikaa, laittakaa kuvia tänne, niin vastaan onko oikein... sitten saatte minun yhteystiedot selville kun ensin löydätte veneen rekisteristä, voin sen verran auttaa että se on rekisteröity Luxembourgissa... resuperseet"
Kukahan mahtoi kirjoitella tuon? Onko vaikeaa arvata kenties? :DDD Lerppa siinä kertoi "jahdistaan" aikaan ennen kuin hänestä tuli avaruusrakettimies, lentokapteeni ja hydrokopterin lentäjä.
Anna kun mä arvaan... Olisko ollut Tikkakosken laivueen komentaja Herra Lerppakyrpä asialla?
Hei Tötteröööö Kirjoitit:
Tänään lavataksien ohella on ollut tämän idiootin kiinnostus meneekö Lerppa varmasti Ikeaan kuten neljäs päivä kirjoitti.
Tämä idiootti oli selvittänyt kertomansa mukaan GOOGLESTA että ei tarvitsisi mennä Ikeaan matto-ostoksille kun Hua Hinissäkin on mattoliikkeitä.
En ole kommentoinut Pattayan lavatakseista yhtään mitään, miksi olisin? Ei kiinnosta Pattayan lavataksit Pattayalle jos menen niin menen sinne omalla autolla ja parkeeraan sen yleensä Central Festivalin tai Mike shopin Mallin parkkihalliin.
En myöskään tunne Hua Hiniä kovinkaan hyvin, miksi tuntisin olen käynyt siellä vain muutaman kerran Black Mountinin golf kentällä, en tarvitse Hua Hinistä mitään, kaikki löytyy Bangkokista.
Kommentoin numeromiehen Ikeassa käyntiä vuodevaate ja matto ostoksille tulemista tänne Bangkokiin, hänhän on väittänyt Hua Hinistä löytyvän kaikki mahdollinen. Siksi tarkistin googlesta ja laiton numeromiehelle linkin Hua Hinistä löytyvän mattokaupan, ja numeromies väitti ettei löydy, vaikka on väittänyt tuntevansa Hua Hinin kuin omat taskunsa, Ihmettelin miksi ajaa Hua HInistä yli 3 tuntia suunta tänne bangkokiin perustarvikkeita ostamaan.
Niin että tötteröö ei tarvitse idiootiksi nimitellä vai pitäisikö minun nyt aloittaa monta vuotta kestävä herjailu Hua Hiniä kohtaan kun minua on Hua Hinissä viihtyvä haukkunut idiootiksi, kuten numeromies Pattayaa kohtaan kun joku tai jotkut hänen 80 vuotiasta kerran baarissa tapaamaansa 80 vuotiasta vanhusta?
Hyvää jatkoa sinne Suomeen siellä kuulemma sataa yhä lunta????
Tötteröö toivottaa myös hyvää jatkoa Chiang Maista sinne pääkaupunkiin.
Voisitko minullekin googlata lakananostopaikan, kun täälä ei ole Ikeaa.
Sillä bälin kun sinä googlailet Ikeoita, niin minä paneudun enemmän kotimaani uutisiin, kuten Pattanin pommi-iskuun joka minulle läheinen seutu Huan sijaan jossa sinä käynyt muutaman kerran ja minä yhden kerran.
Sivullisena kommentoin Songkhlan miehenä että Chiang Mai ja Pattani eivät ole kovinkaan lähellä toisiaan.
Pattaniin ei käsittääkseni tehdä turistimatkoja juuri lainkaan eikä siellä ole kuin kourallinen hotelleja. Vaikka tässä suht lähellä asunkin niin en ole käynyt. Avovaimoltaan ei halua mennä käymään siellä kun pelkää muslimeja.
Hyvä veli.
Sivulliselle, että minulla on runsaasti tuttuja kuin myös vaimoni sukulaisia seudulla.
Ei tehdä turistimatkoja juuri lainkaan ? Höpöhöpö matkoja tehdään muuallekin kuin Pat Hua ja mikä sinut on saanut seudulle, ellei turistimatkaislu ?
Jos Helsingissä asuva Sotkamosta muuttanut lukee uutisista pommin paukahteneen Sotkamossa, niin lieneekä hän edes hieman kiinnostunut aiheesta ?
Olet kuitenkin kiinnostunut Infrasta ja Lerpattelusta, miksi ?
EI TEHDÄ TURISTIMATKOJA JUURI LAINKAAN.............
Lienee seuraava vain paikallisille:
Pattani is a small Province which contains two major rivers, the Tani and Sai Buri and a long coastline along the Gulf of Thailand. The province is rich in historical significance and distinctive customs and traditions as a result of its ethnic diversity and wonderful hospitality. Pattani also has natural scenic beauty that includes rivers, streams, and waterfalls as well as long golden beaches along the Gulf of Thailand. Pattani still maintains the ruins of an ancient town in Yarang District and other attractions include unspoiled beaches, several historical sites, and a distinct culture, consisting of Thai, Chinese and Malay ethnic groups.
Pattani is both the name of the province in the south of Thailand and the city that is its capital. Pattani contains two major rivers, the Tani and Sai Buri and covers a relatively flat region with a long coastline that runs 170 kilometers along the Gulf of Thailand. Pattani still maintains the ruins of an ancient town in Yarang District that once served as an important port and center of administration, trade, and culture for many centuries. Attractions in modern-day Pattani include unspoiled nature, numerous historical sites, and a traditional culture, which has benefited from the integration of Thai, Chinese and Islam settlers.
Tuo kulttuuripläjäys ei kuitenkaan muuta sitä asiaa, että Pattaniin ei kannata valkoisen miehen mennä pöljistelemään.
"For several years the entire Deep South region has been experiencing violence linked to a complex and long-running conflict. Foreign governments frequently issue travel warnings for the region, and parts of the area can indeed be quite unsafe. Independent research into the situation is therefore an absolute necessity before heading to the region"
Pattaniin suuntaavia kehoitetaan selvittämään Pattanin tilanne ennen sinne menoa. Jos jännitteitä on, kuten nyt, niin valkoinen mies pääsee hyvin herkästi hengestään. Muslimit ovat tosi ärsyyntyneitä. Heiltä riistettiin aikoinaan vääryydellä ja varkaudella sieltä maat ja talot. Sotatilaa on jatkunut 100 vuotta.
Se että siellä on kauniita rantoja, moskeijoita ja temppeleitä, ei lohduta sillä hetkellä juurikaan kun musulmanian poika sahaa kaulaasi auki ruosteisella puukolla.
Montako valkoista miestä on kuollut Pattanissa ?
Montako valkoista miestä on kuollut Pattayalla ?
Montako valkoista miestä on kuollut Hua Hinissä ?
Tiedät että Chiang Mai ja Pattani eivät ole kovinkaan lähellä toisiaan, onko Thaimaa ja Suomi ?
Taidat olla varsinainen sekopää? Onko tämä jokin "cittarimiehen paluu osa 2" vai mitä sekoilet?
Useimmilla ihmisillä on sellainen jota kutsutaan itsesuojeluvaistoksi.
Siksi sellaisen omaava ihminen ei mene sellaiseen kohteeseen joka on ulkoministeriön tiedotteessa ja matkailusivustoilla ilmoitettu ei suositeltavaksi ja vaaralliseksi.
Eihän se nyt minua haittaa jos sinä sinne menet. Mene toki ihan rauhassa. Meidän perheestä sinne ei mene kukaan, vaikka matkaa on vain alle 2 tuntia.
Kokeile Jemeniä ja Syyriaa seuraavaksi! Siellä on kevät ihanimmillaan ja komeita moskeijoita jotka näyttää mahtavilta varsinkin auringonlaskun aikoihin! Kun laitat sellaisen Bruce Springsteen -amerikkapaidan vielä päälle, niin saat välitöntä palautetta ystävällisiltä paikallisilta! Good luck and be happy!
Tuossa sulle vielä Jemenin matkustustiedote. Se ei tietenkään koske sinua, koska siellä ei ole kuollut yhtään suomalaista. Saattaa johtua myös siitä että siellä ei ole yhtään suomalaista...
http://formin.finland.fi/public/default.aspx?contentid=341101
Voi veli hyvä.
Näitä Jemeneitä ym. turvapaikan hakijoita on Suomen poliisilla kateissa liki 5.000 "liivipommillista".
Uskallatko matkustaa sinne Suomeen ?
Mitä tulee itse asiaan, niin olen lukuisia kertoja käynyt sielä etelässä ja siitäkin etelämpänä rajan takana.
Kyllä minä Pattanin tilanteen tiedän ja väitän tietäväni paremmin kuin sinä, joka et ole sielä käynyt.
Tuo ei ollut mikään kulttuuripläjäys, vaan Pattanin info matkailusaitilta.
Mitä tulee pukeutumiseen ja cittarimieheen viittauksesi, niin arvelen sinulla olevan oranssi t-paita ja lippalakki Hankkijan logolla, sekä olet palstan idioottimaisin kaikesta kaiken tietävä Pattaya-lahkolainen.
En ole tuo veli, mutta kysyn sinulta että mitä tykkäsit itse Pattanista? Kävitkö rannoilla? Siellä on ymmärtääkseni upeat rannat. Millaisia ihmiset oli ja onko siellä täyskaavutettuja naisia vai vetääkö ne tukka hulmuten? Kiinnostaisi käydä tuolla eteläisimmissä osissa joskus. Sattumoisin minäkin kävin Songkhlassa hakemassa netistä löytämäni naisen retkelle pohjoiseen. Upea city siltoineen ja vettä on kaikkialla. Tulvien aikaan se samainen nainen ei päässyt kotoaan muutamaan päivään pois. Vettä siis on joskus liiaksikin. Hankkijan lippiksestä on tehty uusintapainos, mutta se ei ole minkään näköinen. Originelli on rautaa!
Pattani on paikkakunta muiden joukossa täsmälleen samoin ominaisuuksin kuin sellaiset jotka ei ole turistirysiä.
En harrastanut rantamatkailua, vaan ihan normaalia vierailua ystävien ja sukulaisten luona.
Ihmiset on normaaleja Thaimaalaisia tosin "uskontojakauma" hieman eri kuin esim. pohjoisessa.
Mitä tulee hankkijaan, niin se oli vain vastineeni Brucen t-paitavittuiluun henkilölle joka ei ole pelipaikalla kaynyt mutta on rakentanut itselleen mielipiteen.
Jopa Talvivaaran kaivos alueesta löytyy positiivisiä kirjoituksia internetin ihmeellisestä maailmasta.
Ja kuvia kuvia Thaimaalaisista taloista joita voi väittää itselleen tuntemattomien ihmisten asunnoksi.
Ja lehtileikkeitä Pattikselta ja Hua Hinistä.
Wikistä Thaimaan vuodenaikoja, jotka eliminoi sen että tänään sataa.
Ym. ym. ja jne.
Lerppa on itse tuo numerofaninsa. Komppaa omia oksennuksiaan aina muutaman minuutin päästä.
Nyt Lerppaa hävettää kun meni taas kännissä valehtelemaan Pattayalle saapumisesta ja jäi valheesta kiinni jälleen kerran.
Lerppa on muutes lihava mies. Sanoi jo 2 vuotta sitten zaphodbx:nä ollessaan olevansa 110 kiloinen. Valehteli tietenkin alakanttiin senkin.
Siihen 2 vuotta sohvalla piereskelyä ja nettitrollausta kiljupäissään päälle, niin siellä on viisarissa helposti 140-150 kiloa ja mies on nyt todennäköisesti liikuntakyvytön, koska ei harrasta mitään. Ei kehtaa mennä varmaan enää uloskaan eikä mahdu siihen vanhaan Hiluxiinsa.
Sen postittamassa valokuvassa jopa sen käsikin näytti läskisen ämmän kädeltä. Silloin kun miehen kämmenselässäkin on läskiä niin painoindeksi on likellä 50.
On niin kipeä mies että saa lohtua muiden haukkumisesta lihavaksi, vaikka itsellään läskiperse on varmaan jo juurtunut sohvaan kiinni ja joku paikallinen hakee riisiä ja viinaa kaupasta. Siksi se ei tiedä mistään mitään kun se ei enää käy missään. Surullinen tarina.
Mistä tämän kipeä kirjoittaja saa lohtua?
Lerppa saa selkeästi lohtua tuntemattomien haukkumisesta ja valehtelemisesta.
Nyt tuo sama kaheli kirjoittaa ilmastopalstalle nimimerkillä AGW ja samat termit on käytössä, reppana ym.