Kyllä kannatti mennä katsomaan Kukkaisfestivaalien kulkueita ja yleensäkin meininkiä kukkaisfestivaalien aikaan. Kaupunki oli koristettu kukkamatoin ja illalla oli livemusiikkia lavalla.
Lauantaina oli lasten kulkue aamulla ja sunnuntaina iltapäivällä pääparaati satamakadulla. Aivan upeita kukkasysteemejä ja pukuja. Näkemisen arvoinen ilman muuta. Pääparaati kesti pari tuntia ja vinkkinä niille, jotka menevät ensi vuonna, että kannattaa mennä ajoissa varaamaan paikat, että kadun varresta, että näkee ylipäätään jotain ja pystyy kuvaamaan. Menimme 2 h ennen pääparaatin alkua. Lasten kulkue päättyi kaupungintalolle, jossa vielä ohjelmaa. Emme kuitenkaan nähneet ohjelmaa väenpaljouden takia. Kannattaisi melkein mennä suorilta kaupungintalon aukiolle odottamaan kulkuetta hyvälle paikalle.
Kukkaisfestivaalit
levadallelähtijät
2
195
Vastaukset
- Kukkaturisti
Olimme kaupungintalolla lauantaina hyvällä paikalla. Olen kovin pettynyt koko tilaisuuteen siellä. Ei mitään ihmeellistä todellakaan. Sunnuntaina oli nähtävää kyllä. Seuraavalla kerralla varaan istumapaikan ja nautin.
- Mardi.gras
Pääparaatissa taitaa olla samat "lautat" eli autoalustat käytössä, kuin lopputalven karnevaalien pääparaatissa. Ehostus on vaan toisenlainen.
Youtubessa on jo rainaa tämän vuoden kukkaisparaatista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2131732Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1411455- 761283
- 541173
- 741075
- 109999
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva55970Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla7963Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53880- 82850