Majoitus Kaliforniassa heinäkuussa

Kattisss

Olen lähdössä heinäkuussa autolla Kaliforniaan ja Nevadaan. Reitti määräytyy pitkälle fiiliksen mukaan paikan päällä. Onko teillä kokemuksia näiden alueiden majoituksista. Lähinnä kiinnostaa, että löytyykö kohtuuhintaisia majoituksia ko. aikana ilman ennakkovarausta.

5

375

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • öhöhöhöh
    • hauwa

      Kalifornian Omena hotellissa 2hh huone 30 dollaria vrk ja mikä parasta joka neljäs yö puoleen hintaan.

      • Käynyt

        Kalifornia, Omenahotelli??? Mitä paikallista ketjua siis käytät?


    • Kattisss

      Kiitti. Tiedän, että hotelleita löytyy, mutta se mietityttää löytyykö vapaita kohtuuhintaisia huoneita ko. aikaan ilman ennakkovarausta.

      • Seppoolavi

        Tulee myöhässä sinulle mutta voi jotakin muuta auttaa. Usassa löytää aina jokaisesta pikkukaupungistakin vapaan motellihuoneen. Isojen teiden varsilla on myöskin aina kohtuuhintaista majoitusta.
        Jenkeissä pärjää ilman ennakkovarauksia kaikkina vuodenaikoina.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      98
      8190
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      675
      5063
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      24
      3314
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      28
      1756
    5. 57
      1490
    6. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      109
      1458
    7. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      138
      1357
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      170
      1305
    9. Ajattelen sinua kiitollisuudella

      Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
      Ikävä
      59
      1065
    10. Sinulle tiedoksi

      Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si
      Ikävä
      28
      933
    Aihe