Mauno vetelee viimeisiään

Täsmällinen-ennustus

Saattohoidossa.
Kuollee huomenna koska on 13:sta päivä.
Hän on elämänsä tehnyt.
Kaikella kunnioituksella.

7

495

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rip.osanottoni
    • O-Orvokki

      Kuoli tänään klo 21 jälkeen. R.I.P Mauno Koivisto, suuri valtiomies.

    • ö-Öö

      Ihmiset nyt kuolee kaikki aikanaan.

      Suomessa ollut kiintoisa aika. Yhteensä neljä pressaa, yks duunissa, muut loiseläkeläispummeja. Toi Kekkosen aika hämmensi kuvioita, se oli ikäänkuin diktaattori, jolta loppui duunit, kun se sairastui kuolettavasti. Pressat vaihtuu, näin oli maan itsenäistymisen alkuvuosikymmeninä.

      Koivisto ilmeisimmin kuolee pikapuoliin, mitäpä siinä märehtimistä. Iteasiassa epäillyttää, Ahtisaari ei varsinaisesti ole pitkäikäinen, eikä Halonenkaan enää ole teinitytteli. Pressojen hautajaisia tulee lähivuosina olemaan enenpikin.

      Eu kai siinä, kevyet mullat Koivistolle Mutta vat itten, kun se on kuollut, kundi elää vielä. Mua ei kiinnosta ihmisten kuoleminen, kaikki kuolee. Mua kiinnostaa ihmiset, jotka vatvoo toisten ihmisten kuolemia, jotain käsittämätöntä. Olettaisi, ihmiset ois suoraan kiinnostuneita omasta kuolemastaan. TAi ehkä jotkut ovat itseasiassa kiinnostuneita omast kuolemastaan, siksi hekumoivat ja valmistautuvat omaan kuolemaansa mässäilemällä asialla.

      =DW=

      • Miksi-ei-yksityisemmin

        K U O L I
        T O D A Y iltana
        KLO 21 JA RISAT
        Meilahden sairaalassa kuin timo tee lipton mikkonen-kin aiemmin.
        Köyhien sairaalassa.


      • Donaldputin

        Meidät kaikkihan on tuomittukuolemaan -ennemmin tai myöhemmin ? Olemme sitten loispummeja tai emme. Onkohan tuo "TeeVee" sopiva asettumaan ehdolle seuraavissa pressanvaaleissa. Ei ole tietääkseni loispummi.


    • https://www.youtube.com/watch?v=zQCpPaHecWI
      presidentti Mauno Henrik Koiviston muistoa - veteraanina ja presidenttinä - kunnioittaen Suomen valtion ja kansan hyväksi tekemästään työstä- kiitos Manu näinhän me hänet muistamme.
      (25.11-23 - 12.5-17)

    • nikita.rutsejeffi

      Sanoisiko jännän mielenkiintoinen iltapuhde vaikka Mauno ei ehtinyt edes jäähtyä. Nimittäin löytyy jo kehuntaa niin pate lipposen kuin eskootti ahon toimesta. Eipä äijät pukahtaneet mitään 20-30 vuoden aikana Koiviston vielä eläessä. Olivat vaan oman edun rynnijöitä ja vallasta taistelijoita, himoiten Mauno Koiviston päänahkaa ja valtaistuinta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      4
      3693
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      193
      3599
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      128
      3340
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      71
      3312
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      20
      2176
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      25
      1768
    7. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      31
      1506
    8. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1461
    9. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      90
      1383
    10. Haluaisin et

      Pussaisit läpi ja nuolisit
      Ikävä
      15
      1323
    Aihe