Euroviisut.

Abba on kaikkien aikojen paras. Johtuu siitä kun Esa Pakarinen ja Eemeli eivät tajunnu osallistua siihen kisaan kappaleellaan Säkkijärven Polkka. Se vain on niin hyvä. Kahden mestarin esittämänä.
3192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

99 lufballoons saksalainen hyvä myös kuin Abbakin. Ulkopuoliset maat ihmetyttäneet aina, mutta saatiinhan nyt pois tuo Austraalia ja Israel sentään!

Äänestä

Cornelis Vreswiikki olis ollu hyvä sillo aikoinaan edustamaan Ruotsia. Hänhän ei ollukkaa ruotsalainen. Tais olla Holla. Siis Hollannista.
Lauloi suomalaisiakin biisejä. Mm. Tapio Rautavaaran kappaleen: "Reissumies ja kissa" ruotsiksi. Eihän hän nyt tietenkään niin hyvin osannu laulaa, mutta hyvin yritetty ja siitä pisteet Cornelikselle. Yksikään ruotsalainen ei kylläkään kykene samaan, ei edes Agneta.

Äänestä

Suutorvella veteli hyvin Eemeli. Olis voittanu Euroviisut minä vuonna tahansa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onk kirjoitti:

Abba on kaikkien aikojen paras. Johtuu siitä kun Esa Pakarinen ja Eemeli eivät tajunnu osallistua siihen kisaan kappaleellaan Säkkijärven Polkka. Se vain on niin hyvä. Kahden mestarin esittämänä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu