Marsu juo koko ajan?!

Ärsyttävää

Heips,
omistan kolme tyttömarsua. Yksi marsuistani on alkanut juomaan lyhyin väliajoin todella runsaasti. Juominen kestää pisimmillään minuutteja (putkeen). Varsinkin iltaisin on todella ärsyttävää, kun korkean parvisänkyni alapuolelta (häkki on siellä) alkaa kuulumaan jäätävä "klunkklunkklunk..." ja sitä jatkuu varmaan kolme minuuttia! Eihän siinä untakaan saa! Aina joudun rytisyttämään sänkyä, että marsu hetkeksi havahtuu.
Muut marsut käyvät nätisti vähän kerrallaan juomassa.
Auttakaa!

1

275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Zedä

      Toimiiko pullo varmasti hyvin? Voi olla ettei marsusi saa kunnolla vettä ja siksi joutuu juomaan pitkään. Vesikupilla toki saisi äänen loppumaan, mutta se voi olla käytännössä liian likaantuva ratkaisu. Myynnissä on myös seinään kiinnitettäviä vesiautomaatteja joissa vesi tulee kuppiin joutavaksi. Eri mallinen pullokin voisi olla marsullesi helpompi.

      Voi myös olla että marsusi juo erityisen paljon, jolloin syynä voi olla esim. munuaisongelmia. Eläinlääkäri voi varmaankin ottaa virtsasta kokeita tarvittaessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4358
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      144
      3120
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      47
      2428
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      46
      2343
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      98
      1985
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1883
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1596
    8. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      22
      1584
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      150
      1411
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      34
      1233
    Aihe