Aamulla oli mun kännykkään ilmestynyt viesti tähän tapaan että "kaiki viestisi on lähetetty Seinäjoen poliisille ja seuraava lähetettävä viesti voi olla heiltä tai minulta..." Oli oikein kolme pistettä perässä.
Oletan tuon "minun" olevan rakkaani isä, joka on saanut kiinni minun kaksi rakkaustekstariani.
Mitähän tästä seuraa? En kirjoitellut asiattomia, mutta ilmoitin numeroni ja sähköpostiosoitteeni.
Apua! Tekstiviestini menivät poliisille!
7
212
Vastaukset
Huolestu, jos olet tehnyt rikoksen.
- EiEnääHuolestunutHemmo
No ei, en ole uhkaillut ketään tai kehottanut rikokseen ym. tai painostanut.
Lähetin vain kaksi viestiä peräkkäisinä päivinä ja oli paljon "minä rakastan sinua" ja "pliis lähetä mailii tai jotain, ois mukava puhua kanssasi" ja "ajattelen sinua öin ja päivin" no ei ihan noin sanatarkasti mutta oli hirveästi rakkauden toistamista, mutta laitoin sekaan paljon hymiöitä ettei tyttö vain tuntisi oloaan painostetuksi.
Nyt kun ajattelen, niin mun ei tarvii olla ensinkään huolissaan, paitsi että tästä menee huoltajille tieto no eihän se nyt paha oo ja miksi nolostuisin kun kaikki mitä kirjoitin on totta ja korostin että en valehtele tai kiusaa vaan todellakin rakastan sinua, en mitään halunnut tapaamista koska se vasta tuntuis ainakin alkuun epäilyttävältä enkä todellakaan mitään rikollista kirjoitellut.
Hei AIDS, loppujen lopuksi mun ei tosiaankaan tarvitse olla huolissani kun nyt ajattelen. En tehnyt mitään rikollista. Minä vain nauran tälle Arille joka ilmoitti tyttärelleen Aliisalle osoitetut rakkaudentunnustukseni poliisille. Kyllä poliisit tajuu muutamasta seikasta että pelkkä kersahan se siellä viesteissä vikisee, ei mikään aikuinen pedofiilimies.
- nim.kokemusta
asia on erittäin vakava. yleensä poliisit kokoavat tekstiviestisi parin vuoden ajalta ja tulostuvat ne paperille ja antavat vanhemmillesi. vanhempien kuuluu tietää sinun tekeleistäsi siellä puhelimenkin puolella.
animehomo- kirjoitti:
Kirjesalaisuus pätee myös tekstiviesteihin. Idiootti.
Kyllä hän sen tietää. Halusi vain aiheuttaa pahaa oloa. :(
jokutyyppi19 kirjoitti:
Kyllä hän sen tietää. Halusi vain aiheuttaa pahaa oloa. :(
Voi olla että hän oikeasti luulee että poliisi lukee tekstiviestit ja näyttää vanhemmille, tosin Suomi24 käyttäjät tuntien kaikki ovat trolleja.
- HEMMO1234
NONIIN KAIKKI SELVENI MAANANTAI-ILTANA
Ei tullut poliisiltä puhelua. Sen isä vain soitti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1895109- 181812
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka631636Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1271527Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s101507Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit511185Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.961084Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249307980- 196945
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö7840