Miten vaikka transnainen mennessään uimahalliin toimii? Jos hormonihoidot ovat hyvällä mallilla käynnissä, rinnat vaikka ja näin, mutta sukuelinten korjausta ei olla tehty? Aiheuttaako naisten puolella suurta hämmennystä/ihmettelyä, voiko tilata merkin uimapukuun että on lupa pitää uimapukua mm. saunassa?
Muun sukupuoliset: millä perusteella menette miesten/naisten pukutiloihin? Menettekö niin sanotusti geneettisen ulkokuorenne mukaan? Luulisi että muuten heitettäisiin äkkiä pihalle..
Ja vielä lisäkysymys transuista, kaikkien hormonihoitojen yms. jälkeen, kuinka "todenmukaiseksi" sukupuoli saadaan, vai pystyykö sitä ulkopuolelta havaitsemaan että muutoksia on tehty?
Olen kiinnostunut aiheesta mutta minulla ei ole lähipiirissä henkilöitä joilta voisi kysellä. Kiinnostavaa!
Transihmiset/muun sukupuoliset uimahallissa
36
8131
Vastaukset
- hgvcytryfgctdfhgc
Törkytekstiä kun haukutaan transuiksi, mutta vastataan nyt tämän kerran.
Transsukupuolinen voi tilata käyttöoikeusmerkin uimapukuun mm. Trasekista. Jos kuitenkin aiot bongailla transsukupuolisia kyseisen merkin avulla, homma menee metsään. Ylivoimaisesti suurin osa merkin käyttäjistä on mm. syöpäpotilaita tai avanteen omaavia.
Transnainen muutaman vuoden hormoonihoidon ja genitaalileikkauksen käytyään, voi lähteä uimahalliin naisten puolelle huoletta. Ja voi riisua uimapuvunkin pesuhuoneessa ja saunoa. Normaalissa kanssakäymisessä ei huomaa silmämääräisesti eroa cis-naisiin. Transmiehillä tilanne on hieman hankalampi.- Gjfieieiri
En sanoisi noin vaan ennemminkin toisinpäin, transmies partoineen ei juuri herätä huomiota ulkonäöllään ja packeri uikkareissa näyttää tavalliselta.
- hgvcytryfgctdfhgc
Gjfieieiri kirjoitti:
En sanoisi noin vaan ennemminkin toisinpäin, transmies partoineen ei juuri herätä huomiota ulkonäöllään ja packeri uikkareissa näyttää tavalliselta.
No lähinnä tässä tarkoitin että transmies ei voi riisuutua alastomaksi missään vaiheessa toisten nähden. Transnaiselle se ei ole mikään mahdottomuus.
- Jaaaaaaaaa
hgvcytryfgctdfhgc kirjoitti:
No lähinnä tässä tarkoitin että transmies ei voi riisuutua alastomaksi missään vaiheessa toisten nähden. Transnaiselle se ei ole mikään mahdottomuus.
Riippuu ihan siitä onko käynyt veitsen alla vai ei.
- SelkoHomma
Miesten puolelle, eli sinne minne kuuluukin.
- vgfdvgfdggs
Sinä varmaan haluatkin naisen miesten puolelle saunaan että pääset "hommiin"
- Huhuhhuh
Eli hän näyttäisi naiselta ja olisi rinnat, ja uikkareissa ei pullottaisi mutta saunoisit hänen kanssaan kuin "muidenkin" miesten.
- yjhfcuvfytcgcgh
Montako miestä olet nähnyt jolla on penisamputaatio?
- KahtokeePojaat
Huhuhhuh kirjoitti:
Eli hän näyttäisi naiselta ja olisi rinnat, ja uikkareissa ei pullottaisi mutta saunoisit hänen kanssaan kuin "muidenkin" miesten.
Vähissä on transnaiset jotka naisilta näyttävät.
- Olet_äijän_näköinen
KahtokeePojaat kirjoitti:
Vähissä on transnaiset jotka naisilta näyttävät.
Et siis ole bongannut niitä isoa joukkoa transnaisia jotka sulautuvat cis-naisten joukkoon - onneksi.
- Olet_tyhmä_transuttelija
Vain harva on RA:n näköisiö peruukkipäitä. Olet taitanut bongata monia tavallisia naisia transnaisiksi, sillä heitä on paljon miehisen näköisiä peruukkipäitä.
- totuushanontämä
Mitäs väliä muiden mielipiteillä edes on? Eikös tärkeintä ole se että tuntee itsensä naiseksi? Ei ole olemassakaan esim. naista mikä olisi kaikkien mielestä hyvännäköinen tms. Makuja ulkonäökin nsuhteen on yhtäpaljon kuin ihmisiä maapallolla kuten esim. painon suhteen.
Moni mies pitää hoikista naisista ja moni taas pitää ylpainoisista naisista eivätkä hoikista yhtään jne.- lisäyyyyyys
Ja jos jonkun mielestä joku transseksuaali, tv-tyttö tms. ei ole hyvännäköinen eikä pantava niin jonkun muun mielestä taas on.
- pulikkoja
Tuota, menen kassalle ja maksan maksun. Sitten menen pukuhuoneeseen ja riisuudun. Suljen kaapin. Siitä sitten hipsuttelen uikkareiden kanssa pesuhuoneeseen ja käyn suihkussa. Menen saunaan ja otan kunnon löylyt :) Käyn uudestaan suihkussa ja pukeudun uimapukuun. Sen jälkeen suuntaan altaalle ja ah ihanaa, vetäisen treenin ja palaan takaisin periaatteessa päinvastaisessa järjestyksessä., paitsi, että kun menen ulos, niin ei tarvitse enää maksaa mitään.
- pransua
https://ylilauta.org/satunnainen/79326804
Täällä niitä transuja on ihan kunnolla näytillä - Anonyymi
Kyllä uimahalleissa saa käydä jos ottaa puolikiloisen lävistyksen pois ennen altaaseenmenoa. Kuumenee se siellä löylyssäkin.
- Anonyymi
Pitää sitten muistaa, että jos sairastut penis-ja kivessyöpään ja ne joudutaan poistamaan, että kuulut sen jälkeen naisten puolelle.
- Anonyymi
Sekasaunat ja alastonuinnit ovat asiaan ratkaisu.
Olisi huvittavaa nähdä naisten toosia ja miesten meisseleitä täydessä tanassa.- Anonyymi
Mistä lähtien erektion esittely ja sen tuijottaminen on ollut ok sekasaunoissa? Ja mistä lähtien naiset ovat olleet haarat levällään niissä? Mitä sukupuolta mahdat edustaa, jos sinulle on eksoottista nähdä sekä nainen että mies alasti?
- Anonyymi
Vielä huvittavampaa olisi, jos saunassa pitäisi riisua myös peruukki.
Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain747617Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1283037- 1531884
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha691709Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1261540Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1721482- 1321202
- 78879
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko48822- 53784