Miten vaikka transnainen mennessään uimahalliin toimii? Jos hormonihoidot ovat hyvällä mallilla käynnissä, rinnat vaikka ja näin, mutta sukuelinten korjausta ei olla tehty? Aiheuttaako naisten puolella suurta hämmennystä/ihmettelyä, voiko tilata merkin uimapukuun että on lupa pitää uimapukua mm. saunassa?
Muun sukupuoliset: millä perusteella menette miesten/naisten pukutiloihin? Menettekö niin sanotusti geneettisen ulkokuorenne mukaan? Luulisi että muuten heitettäisiin äkkiä pihalle..
Ja vielä lisäkysymys transuista, kaikkien hormonihoitojen yms. jälkeen, kuinka "todenmukaiseksi" sukupuoli saadaan, vai pystyykö sitä ulkopuolelta havaitsemaan että muutoksia on tehty?
Olen kiinnostunut aiheesta mutta minulla ei ole lähipiirissä henkilöitä joilta voisi kysellä. Kiinnostavaa!
Transihmiset/muun sukupuoliset uimahallissa
36
7878
Vastaukset
- hgvcytryfgctdfhgc
Törkytekstiä kun haukutaan transuiksi, mutta vastataan nyt tämän kerran.
Transsukupuolinen voi tilata käyttöoikeusmerkin uimapukuun mm. Trasekista. Jos kuitenkin aiot bongailla transsukupuolisia kyseisen merkin avulla, homma menee metsään. Ylivoimaisesti suurin osa merkin käyttäjistä on mm. syöpäpotilaita tai avanteen omaavia.
Transnainen muutaman vuoden hormoonihoidon ja genitaalileikkauksen käytyään, voi lähteä uimahalliin naisten puolelle huoletta. Ja voi riisua uimapuvunkin pesuhuoneessa ja saunoa. Normaalissa kanssakäymisessä ei huomaa silmämääräisesti eroa cis-naisiin. Transmiehillä tilanne on hieman hankalampi.- Gjfieieiri
En sanoisi noin vaan ennemminkin toisinpäin, transmies partoineen ei juuri herätä huomiota ulkonäöllään ja packeri uikkareissa näyttää tavalliselta.
- hgvcytryfgctdfhgc
Gjfieieiri kirjoitti:
En sanoisi noin vaan ennemminkin toisinpäin, transmies partoineen ei juuri herätä huomiota ulkonäöllään ja packeri uikkareissa näyttää tavalliselta.
No lähinnä tässä tarkoitin että transmies ei voi riisuutua alastomaksi missään vaiheessa toisten nähden. Transnaiselle se ei ole mikään mahdottomuus.
- Jaaaaaaaaa
hgvcytryfgctdfhgc kirjoitti:
No lähinnä tässä tarkoitin että transmies ei voi riisuutua alastomaksi missään vaiheessa toisten nähden. Transnaiselle se ei ole mikään mahdottomuus.
Riippuu ihan siitä onko käynyt veitsen alla vai ei.
- SelkoHomma
Miesten puolelle, eli sinne minne kuuluukin.
- vgfdvgfdggs
Sinä varmaan haluatkin naisen miesten puolelle saunaan että pääset "hommiin"
- Huhuhhuh
Eli hän näyttäisi naiselta ja olisi rinnat, ja uikkareissa ei pullottaisi mutta saunoisit hänen kanssaan kuin "muidenkin" miesten.
- yjhfcuvfytcgcgh
Montako miestä olet nähnyt jolla on penisamputaatio?
- KahtokeePojaat
Huhuhhuh kirjoitti:
Eli hän näyttäisi naiselta ja olisi rinnat, ja uikkareissa ei pullottaisi mutta saunoisit hänen kanssaan kuin "muidenkin" miesten.
Vähissä on transnaiset jotka naisilta näyttävät.
- Olet_äijän_näköinen
KahtokeePojaat kirjoitti:
Vähissä on transnaiset jotka naisilta näyttävät.
Et siis ole bongannut niitä isoa joukkoa transnaisia jotka sulautuvat cis-naisten joukkoon - onneksi.
- Olet_tyhmä_transuttelija
Vain harva on RA:n näköisiö peruukkipäitä. Olet taitanut bongata monia tavallisia naisia transnaisiksi, sillä heitä on paljon miehisen näköisiä peruukkipäitä.
- totuushanontämä
Mitäs väliä muiden mielipiteillä edes on? Eikös tärkeintä ole se että tuntee itsensä naiseksi? Ei ole olemassakaan esim. naista mikä olisi kaikkien mielestä hyvännäköinen tms. Makuja ulkonäökin nsuhteen on yhtäpaljon kuin ihmisiä maapallolla kuten esim. painon suhteen.
Moni mies pitää hoikista naisista ja moni taas pitää ylpainoisista naisista eivätkä hoikista yhtään jne.- lisäyyyyyys
Ja jos jonkun mielestä joku transseksuaali, tv-tyttö tms. ei ole hyvännäköinen eikä pantava niin jonkun muun mielestä taas on.
- pulikkoja
Tuota, menen kassalle ja maksan maksun. Sitten menen pukuhuoneeseen ja riisuudun. Suljen kaapin. Siitä sitten hipsuttelen uikkareiden kanssa pesuhuoneeseen ja käyn suihkussa. Menen saunaan ja otan kunnon löylyt :) Käyn uudestaan suihkussa ja pukeudun uimapukuun. Sen jälkeen suuntaan altaalle ja ah ihanaa, vetäisen treenin ja palaan takaisin periaatteessa päinvastaisessa järjestyksessä., paitsi, että kun menen ulos, niin ei tarvitse enää maksaa mitään.
- pransua
https://ylilauta.org/satunnainen/79326804
Täällä niitä transuja on ihan kunnolla näytillä - Anonyymi
Kyllä uimahalleissa saa käydä jos ottaa puolikiloisen lävistyksen pois ennen altaaseenmenoa. Kuumenee se siellä löylyssäkin.
- Anonyymi
Pitää sitten muistaa, että jos sairastut penis-ja kivessyöpään ja ne joudutaan poistamaan, että kuulut sen jälkeen naisten puolelle.
- Anonyymi
Sekasaunat ja alastonuinnit ovat asiaan ratkaisu.
Olisi huvittavaa nähdä naisten toosia ja miesten meisseleitä täydessä tanassa.- Anonyymi
Mistä lähtien erektion esittely ja sen tuijottaminen on ollut ok sekasaunoissa? Ja mistä lähtien naiset ovat olleet haarat levällään niissä? Mitä sukupuolta mahdat edustaa, jos sinulle on eksoottista nähdä sekä nainen että mies alasti?
- Anonyymi
Vielä huvittavampaa olisi, jos saunassa pitäisi riisua myös peruukki.
Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,1563976Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv3752919Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle
Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,12239Sanna on pakottaja, domina
Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k502140Skodan hankintaan painostaminen toi potkut
Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll161854No onneks ei tartte sit olla
Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....111735Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1651373- 931263
Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue
"Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel21236Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä
Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu931110