Transihmiset/muun sukupuoliset uimahallissa

ann7

Miten vaikka transnainen mennessään uimahalliin toimii? Jos hormonihoidot ovat hyvällä mallilla käynnissä, rinnat vaikka ja näin, mutta sukuelinten korjausta ei olla tehty? Aiheuttaako naisten puolella suurta hämmennystä/ihmettelyä, voiko tilata merkin uimapukuun että on lupa pitää uimapukua mm. saunassa?

Muun sukupuoliset: millä perusteella menette miesten/naisten pukutiloihin? Menettekö niin sanotusti geneettisen ulkokuorenne mukaan? Luulisi että muuten heitettäisiin äkkiä pihalle..

Ja vielä lisäkysymys transuista, kaikkien hormonihoitojen yms. jälkeen, kuinka "todenmukaiseksi" sukupuoli saadaan, vai pystyykö sitä ulkopuolelta havaitsemaan että muutoksia on tehty?

Olen kiinnostunut aiheesta mutta minulla ei ole lähipiirissä henkilöitä joilta voisi kysellä. Kiinnostavaa!

36

7962

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hgvcytryfgctdfhgc

      Törkytekstiä kun haukutaan transuiksi, mutta vastataan nyt tämän kerran.

      Transsukupuolinen voi tilata käyttöoikeusmerkin uimapukuun mm. Trasekista. Jos kuitenkin aiot bongailla transsukupuolisia kyseisen merkin avulla, homma menee metsään. Ylivoimaisesti suurin osa merkin käyttäjistä on mm. syöpäpotilaita tai avanteen omaavia.

      Transnainen muutaman vuoden hormoonihoidon ja genitaalileikkauksen käytyään, voi lähteä uimahalliin naisten puolelle huoletta. Ja voi riisua uimapuvunkin pesuhuoneessa ja saunoa. Normaalissa kanssakäymisessä ei huomaa silmämääräisesti eroa cis-naisiin. Transmiehillä tilanne on hieman hankalampi.

      • Gjfieieiri

        En sanoisi noin vaan ennemminkin toisinpäin, transmies partoineen ei juuri herätä huomiota ulkonäöllään ja packeri uikkareissa näyttää tavalliselta.


      • hgvcytryfgctdfhgc
        Gjfieieiri kirjoitti:

        En sanoisi noin vaan ennemminkin toisinpäin, transmies partoineen ei juuri herätä huomiota ulkonäöllään ja packeri uikkareissa näyttää tavalliselta.

        No lähinnä tässä tarkoitin että transmies ei voi riisuutua alastomaksi missään vaiheessa toisten nähden. Transnaiselle se ei ole mikään mahdottomuus.


      • Jaaaaaaaaa
        hgvcytryfgctdfhgc kirjoitti:

        No lähinnä tässä tarkoitin että transmies ei voi riisuutua alastomaksi missään vaiheessa toisten nähden. Transnaiselle se ei ole mikään mahdottomuus.

        Riippuu ihan siitä onko käynyt veitsen alla vai ei.


    • SelkoHomma

      Miesten puolelle, eli sinne minne kuuluukin.

      • vgfdvgfdggs

        Sinä varmaan haluatkin naisen miesten puolelle saunaan että pääset "hommiin"


      • Huhuhhuh

        Eli hän näyttäisi naiselta ja olisi rinnat, ja uikkareissa ei pullottaisi mutta saunoisit hänen kanssaan kuin "muidenkin" miesten.


      • yjhfcuvfytcgcgh

        Montako miestä olet nähnyt jolla on penisamputaatio?


      • KahtokeePojaat
        Huhuhhuh kirjoitti:

        Eli hän näyttäisi naiselta ja olisi rinnat, ja uikkareissa ei pullottaisi mutta saunoisit hänen kanssaan kuin "muidenkin" miesten.

        Vähissä on transnaiset jotka naisilta näyttävät.


      • Olet_äijän_näköinen
        KahtokeePojaat kirjoitti:

        Vähissä on transnaiset jotka naisilta näyttävät.

        Et siis ole bongannut niitä isoa joukkoa transnaisia jotka sulautuvat cis-naisten joukkoon - onneksi.


      • Olet_tyhmä_transuttelija

        Vain harva on RA:n näköisiö peruukkipäitä. Olet taitanut bongata monia tavallisia naisia transnaisiksi, sillä heitä on paljon miehisen näköisiä peruukkipäitä.


    • totuushanontämä

      Mitäs väliä muiden mielipiteillä edes on? Eikös tärkeintä ole se että tuntee itsensä naiseksi? Ei ole olemassakaan esim. naista mikä olisi kaikkien mielestä hyvännäköinen tms. Makuja ulkonäökin nsuhteen on yhtäpaljon kuin ihmisiä maapallolla kuten esim. painon suhteen.

      Moni mies pitää hoikista naisista ja moni taas pitää ylpainoisista naisista eivätkä hoikista yhtään jne.

      • lisäyyyyyys

        Ja jos jonkun mielestä joku transseksuaali, tv-tyttö tms. ei ole hyvännäköinen eikä pantava niin jonkun muun mielestä taas on.


    • pulikkoja

      Tuota, menen kassalle ja maksan maksun. Sitten menen pukuhuoneeseen ja riisuudun. Suljen kaapin. Siitä sitten hipsuttelen uikkareiden kanssa pesuhuoneeseen ja käyn suihkussa. Menen saunaan ja otan kunnon löylyt :) Käyn uudestaan suihkussa ja pukeudun uimapukuun. Sen jälkeen suuntaan altaalle ja ah ihanaa, vetäisen treenin ja palaan takaisin periaatteessa päinvastaisessa järjestyksessä., paitsi, että kun menen ulos, niin ei tarvitse enää maksaa mitään.

    • pransua
    • Anonyymi

      Kyllä uimahalleissa saa käydä jos ottaa puolikiloisen lävistyksen pois ennen altaaseenmenoa. Kuumenee se siellä löylyssäkin.

    • Anonyymi

      Pitää sitten muistaa, että jos sairastut penis-ja kivessyöpään ja ne joudutaan poistamaan, että kuulut sen jälkeen naisten puolelle.

    • Anonyymi

      Sekasaunat ja alastonuinnit ovat asiaan ratkaisu.
      Olisi huvittavaa nähdä naisten toosia ja miesten meisseleitä täydessä tanassa.

      • Anonyymi

        Mistä lähtien erektion esittely ja sen tuijottaminen on ollut ok sekasaunoissa? Ja mistä lähtien naiset ovat olleet haarat levällään niissä? Mitä sukupuolta mahdat edustaa, jos sinulle on eksoottista nähdä sekä nainen että mies alasti?


      • Anonyymi

        Vielä huvittavampaa olisi, jos saunassa pitäisi riisua myös peruukki.


    Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      246
      4502
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      123
      2949
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2712
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      78
      1689
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1532
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      51
      1251
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      89
      1185
    8. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      203
      1054
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      46
      1017
    10. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      1003
    Aihe