Unohdin toissapäivänä onnitella sijaisäitejä! Sydämellisesti onnea äitienpäivänä. Me sijaisvanhemmat teemme erittäin arvokasta työtä! Muistakaamme se aina.
Ruusuja meille sijaisäideille
rakastalasta
1
172
Vastaukset
- ruusuoikealleäitille
Minä onnittelin oikeaa äitiä, joka 10 vuoden ajan joutui elämään vainottuna, jaksoi sinnitellä lapsensa puolesta ja etsiä oikeita tuki-ihmisiä sellaisia jotka eivät uskoneet vainoajien kirjauksiin ja jotka näkivät läheltä että äiti on parempi kuin moni keskiverto vanhempi tai kasvatusalan ammattilainen.
Tuo äiti sai lapsen kotiinsa, omaksensa, pois sairaitten mutta sairaudentunnottomien hyysäreitten vaikutuspiiristä. Ei auttanut häntä yksikään sijaisvanhempi, kuten ei ole auttanut monia muitakaan laittomasti huostaanotettujen lasten oikeita vanhempia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 805304
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai734697Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1314650Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3582034- 941680
- 971587
- 2571486
- 3481191
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.571012- 2001001