Edullinen mutta HYVÄ remonttifirma?!

Hämeenlinnan seudulta hakusessa kohtuuhintainen mutta TUNNOLLINEN remonttifirma. Pitäisi teettää rivitaloasunnon sisäremontti. Muutamista firmoista kokemuksia, mutta tähän asti paras oli Akaasta. Mitä firmaa kannattaa ehdottomasti välttää? Kokemuksia?
Onhan noita mainoksia, mutta kun firmoihin soittaa niin ovatkin buukattuja ensi vuoteen asti tai sitten ei vaan yksinkertaisesti kiinnosta!
93007
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Makkonen hoitaa.

Äänestä

Älä Leppästä vaan Rastikaaresta palkkaa, huijarimies, vie rahat mutta työt jää tekemäti !

Äänestä
  • Höpöhöpö, leppänen on yks parhaista kirvesmiehistä, mitä maa päällään kantaa. Kato netistä referenssejä, niin syöt sanasi.

    Äänestä

  • Oranssitt kirjoitti:

    Höpöhöpö, leppänen on yks parhaista kirvesmiehistä, mitä maa päällään kantaa. Kato netistä referenssejä, niin syöt sanasi.

    Ketäs Leppästä mahdat tarkottaa, tämä mistä minä puhun, on ainakin huijarirakentaja ja siitä on omakohtasta referenssiä, tilaaja tai teettäjä ottakoon taustat ite selville, minä jo ne tiedän kokemuspohaisesti . :(

    Äänestä

Hyvää ja halpaa ei ole olemassakaan.

Äänestä
  • Huijareita ja muita kusettajia sitäkin enemmän joita rakentajan tulee välttää, ottakaa taustoista selvää ennen kuin teette työsopimuksia!

    Äänestä

  • "maksareilusti" : ei olekkaan tarkoitus ainoastaan päästä halvalla vaan -kuten otsikossa sanotaan- löytää TUNNOLLINEN firma. Kaikenlaisia hälläväliä- remppareiskoja on jo koettu joo. Ei jaksais enää reklamoida ja reklamoida ja odottaa korjausten korjauksia. Kun vaan löytäis firman joka tekee omantunnon mukaan kerralla valmista!

    Äänestä

Matejan Nohevaa Eeroa kannattaa kysellä sitten ehdottomasti vastaavaksi mestariksi. Ihan jäätävää ammattitaitoa ja firman ns. timpureillakin on kai kaikilla peruskoulu suoritettu jollain lailla loppuun!

Äänestä

Holopainen Jarmo on rakennusmestari, jolla kannattaa antaa valvonta hoidettavaksi. On kohtuuhitainen ja ammattitaitoiden. yli 40- vuoden kokemuksellaan. 046-5318403

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Pimpmyhome kirjoitti:

Hämeenlinnan seudulta hakusessa kohtuuhintainen mutta TUNNOLLINEN remonttifirma. Pitäisi teettää rivitaloasunnon sisäremontti. Muutamista firmoista kokemuksia, mutta tähän asti paras oli Akaasta. Mitä firmaa kannattaa ehdottomasti välttää? Kokemuksia?
Onhan noita mainoksia, mutta kun firmoihin soittaa niin ovatkin buukattuja ensi vuoteen asti tai sitten ei vaan yksinkertaisesti kiinnosta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu