Valkea

Voiko enää millään saada savun jättämiä jälkiä pois.
5515
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Meillä oli ihan sama ongelma. Kuulin työkaverilta aineesta, jota minäkin hain - ja takka oli pesun jälkeen kuin vasta rakennettu - siis valkeni täysin hohtavan puhtaaksi! Ihmeaineen nimi on Universal Stone ja ostin sitä Stocmannilta hintaan 20 € / purkki. Silla puhdistuivat myös kaakelien saumat, mitä en olisi koskaan uskonut.

Hankipa sinäkin!

Äänestä
  • näin tulevaisuutta ajatellen!!! Muistan lukeneeni rakentaja-sivuilta myös tästä!


    t. Vielä valkoisen takan omistaja

    Äänestä

Universal Stonella saimme myös noet pois (ja paljon muuta). Tilasin netistä ja huomasin, että on aika paljon kauppoja, jotka myyvät. Mahtava aine. Uskallan suositella. Tutustuin aineeseen viime kesänä Heinolan Asuntomessuilla.

Äänestä

Hankin ko. ainetta ja kokeilen minäkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rosopintainen tiilitakka kirjoitti:

Voiko enää millään saada savun jättämiä jälkiä pois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu