Vidamar resorts kokemuksia

vidamariinpian

Millainen hotelli? Ja lähinnä kiinnostaa millainen on tuo puolihoitoon kuuluva a la carte-illallinen minkä voi tilata etukäteen 24h. Onko se buffee-tyyppinen vai tehdäänkö tilauksen menu:sta?

1

2019

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maistui

      Hotelli on ihan hyvä, huoneet hieman kuluneita ja aulaan päin oleviin kuuluu hieman hälyä sisään.

      Puolihoitoon kuuluu illalla päivällinen, jossa juomat maksetaan aina lisäksi.
      Perusjuttu on se buffetravintola (sama kuin aamupalalla) ja valinnan varaa riittää. Hovi ohjaa yleensä pöytään ja tarjoilija tulee kysymään juomat ja huonenumeron, kannattaa tilata kaikki juomat kerralla, jos ei halua myöhemmin odotella. Ala Cartesta ei kokemusta täällä.

      Buffetin voi vaihtaa kompleksin ravintoloihin eli hotellirakennuksessa olevaan sushi-ravintolaan tai kadun varressa olevaan italialaispaikkaan tai sen vieressä olevaan madeiralaisravintolaan. Näihin pitää tehdä pöytävaraus päiviä etukäteen sesonkiaikaan, jos haluaa mennä heti avaushetkellä. Näissä homma menee niin, että puolihoito kattaa n. 25e/hlö ravintolakäynnistä ja loppu maksetaan erikseen.

      Hotellin autotalli on hyvä ja helppo. Europcarin toimisto on kadunvarren rakennuksessa ja heidän parkkinsa toisessa päässä alakerrassa kuin hotellin parkki. Samassa rakennuksessa on myös huonehintaan kuuluva kuntosali, jossa myös spinning.

      Huonehintaan kuuluu hotellin sisä- ja ulkouima-altaiden ja saunojen käytöt (viileitä meille).
      Varsinainen kylpylä maksaa erikseen, siellä taas saunat liian kuumia, muuten ihan ok.

      Uuden vuoden illallinen hyvä (pukeutumisvaatimus ja pitää ilmoittaa jos ei osallistu) ja katolta hyvät näkymät (ellei ihmisjoukko peitä näkymiä). Ilmeisesti joulukin hyvä.
      Puheet etukokkareissa sen sijaan tylsiä, eri kielillä, mutta ei tietysti meidän kielillä. Esiintymisryhmät hyvät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      367
      1616
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1246
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      129
      1171
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      139
      1000
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      24
      912
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      842
    7. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      42
      535
    8. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      112
      517
    9. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      500
    10. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      488
    Aihe