Media Player toistaa cd:ltä kovalevylle lataamani kappaleet satunnaisessa järjestyksessä. En ole löytänyt keinoa saada sitä toistamaan kappaleet oikeassa järjestyksessä. Levy on lähes 80 minuuttia pitkä, vaikuttaako se asiaan?
Kummallisinta asiassa on, että joskus vuosia sitten soitin toisti kappaleet oikeassa järjestyksessä. Mitä on tapahtunut? Käyttis on Win7.
Media Player, kappaleiden soittojärjestys?
4
412
Vastaukset
- linuxuser
katso onko mediaplayerissa kohta "satunnaissoitto" tai muu vastaava...
sitä klikkaamalla se menee päälle/pois...- toistoongelma
En ole löytänyt tuollaista valintaa.
Soittolistalla kappaleet ovat oikeassa järjestyksessä, mutta Media Player soittaa silti kappaleet satunnaisessa järjestyksessä.
Aloitin äsken soittamisen ykkösbiisillä ja levy toistui kokonaan satunnaisessa järjestyksessä. Kun levy oli toistettu kokonaan, soitin aloitti toistamisen uudestaan kolmannesta kappaleesta ja sen jälkeen taas satunnaisesti eri järjestyksessä kuin ensimmäisellä kerralla.
Tietokoneen DVD/CD-asemalta alkuperäinen CD- levy toistuu oikein.
- k_h
Jos tarkoitit Windows Media Playeriä niin sekoituspainike on siinä alhaalla vasemmalla. Toiseksi vasen painike on toistopainike eli kun se on aktivoitu niin voit kuunnella samaa kappaletta/"levyä" tauotta. Kätevä yhden kappaleen jatkuvaan kuunteluun.
- toistoongelma
Iso kiitos! Valinta oli liian lähellä nähdäkseni. En ole koskaan pitänyt soittimen ulkoasusta. Jotenkin hajanainen, liian pientä pränttiä ja näkökyvyn rajamailla olevia valikkoja nappuloineen, jos istuu pari metriä näytöstä.
Minulla oli joskus Nero, mitä pidin paljon tätä näppärämpänä. Myös Audacityä käytin vuosia sitten, kun äänitin enemmän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.1763917Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki163085Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma252791Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne552691PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist542582Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv892556Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest112310Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k862025- 1461890
Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle2021847