Elääko Artjävellä vielä "Robinhud Sihvola"
"Robinhud Sihvola"
Laakso2
10727
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Anteeks vaan mutta missä on Artjäve?
Serwoodin metsässä.
Kuka tietää mitä kautta kannattaa ajaa Orimattilan keskustasta Artjärvelle jos aikoo vaikka sinne ravintolaan lauantaina iltaa ja huippu esiintyjiä (Tuksu, Meiju matti ym) kaatsomaan? Pakaan kautta vai Myrskylän kautta vai Kuivannon kautta vai mistä? Siellä kun on ne parhaat esiintyjät aina.
Tornion kautta oon itse aina ajanut, on nopein reitti
Ok, kiitos. Täytyy kokeilla.
Vieläkö siellä Artjärvellä on kunnanjohtajana mukava Kuparinen? Joskus 90-luvulla poikkesimme morjestamassa kun käytiin Hiitelän kesäpäivillä.
Kuparinen on Orimattilan kaupungilla muissa hommissa.Artjärvi on liitetty orimattilaan.
Kun näet miehen niin kerro terveisiä Yrjöltä ja Tertulta. Hän muistaa kyllä meidät siirtokarjalaiset. Hyvä kun on edelleen työssä, hän oli jo 90-luvulla oikein reipas ja ahkera työssään.
Missä hommissa Kuparinen on Orimattilan kaupungilla? Asuimme aikanaan monta vuotta Artjärvellä 2000 luvun alussa. Taisi olla Salmelan aluetta jos oikein muistan. Kuparinen oli mukava ja hööveli kunnanjohtaja.
Kuparii immee munnoo