Hömppänäyttö

Miten Mintissä saa kosketusnäytön pois toiminnasta?
6203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei mitenkään, asenna Debian jessie, niin saat

Äänestä

Miksi ostat kosketusnäytöllisen laitteen jos et halua käyttää kosketusnäyttöä?

Äänestä
  • Vitosella jos saa niin ei kai sitä koneelle sylje?

    Äänestä

  • Jos.halvalla.saa kirjoitti:

    Vitosella jos saa niin ei kai sitä koneelle sylje?

    Vitosella saattaa saada paremmankin.

    Äänestä

  • Hyvä foorumi :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


poisvaaan kirjoitti:

Miten Mintissä saa kosketusnäytön pois toiminnasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu