kunnan teknisen työnt valinta

jkjkioioi

huhun mukaan ravintolatyöntekijä sai paikan joka oli haussa hrtolan teknisen työn puolella.
eiö ollut niin että haettiin ihan ammattilaista sellasta rakennusalan miestä.
miten pizan paistaja siihen pääsee

4

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eheth

      Jospa hänellä oli siihenkin ammattipätevyys.

    • Huhuilija66

      "Huhun mukaan" tänä päivänä on paljon ihmisiä, joilla on koulutus monelle alalle. "Huhun mukaan" moni joutuu kouluttautumaan uuteen ammattiin. "Huhun mukaan" moni kirjoittelee nimettömänä mollaamassa. "Huhun mukaan" myös sinä olisit voinut hakea kyseistä vakanssia".

    • kokkarevaan

      en hakenut sori vaan kun hakemuksessa vaadittiin rakennusalan kokemusta ja muuta rakennusten kunnossapitoon liittyvää pätevyyttä ja kokemusta, sitä minullakin on yhtä paljon kuin sitä karttuu kassan takana huoltoasemalla.
      kuka uskaltaa nostaa kissan pöydälle ja vaatia että vakanssi täytetään sellasella henkilöllä jolla on lehtiilmoituksessa vaadittavat pätevyydet.
      onko kunnan sivuilla hakijat ja päätös luettavissa
      kahvipöytäkeskusteluissa nousee poliittiset intressit esiin ja onko se ainoa mahdollisuus työllistyä hartolassa että on oikeassa puolueessa

    • kaikkinauraa

      hartolan kunnantalolla kuohuu, miksei itä hämeen toimittelijaksi itseään kutsuvat tee juttua että miten meni kunnanjohtajan niinku omasta mielestä tämä valinta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      147
      6822
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      614
      2508
    3. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      47
      1720
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      114
      1401
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      89
      1252
    6. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      71
      1107
    7. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      63
      1063
    8. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      48
      1055
    9. Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain

      muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.
      Tuusniemi
      27
      1049
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      63
      976
    Aihe