Kyselisin Hieman viisailta, miksi Monia Ihmisiä on syttynyt palamaan, Niin epätavallisesti, että heidän luunsakin palavat: kuitenkin kun rematoriossa ihmiset poltetaan, niin tässä poltossa ei Luut pala lainkaan Koska luiden palamiseen tarvitaan Korkeampi lämpötila. Mikä on tässä asiassa kyseessä kun ihminen palaa
kokonaisuudessaan? onko tämä asia saatu selville?
kokonaisuudessaan? onko tämä asia saatu selville?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Katoppa tää:
http://www.skepsis.fi/ihmeellinen/ihmisen_spontaani_palaminen.html
No olipa taas teksti. Siinähän ei sanottu yhtään mitään. Esitettiin teorioita joita on esitetty palamisen osalta ja "kumottiin" ne. Aikasta köyhä..
Kyllähän Ihmisen Luutkin palavat siinä Korkeassa Lämpötilassa. Ettäs tiedät, senkin Torvelo!
Siis siellä Krematoriossa. Ja kiinnitä huomiota kirjoitusasuusi.
Olen ollut Rakentelemassa taloja jossa oli Krematorion tuhkin ja jätteiden viimenen kaato paikka, Täältä paikalta löytyi älytön määrä ihmisten särjettyjä luita Ja Ruumis arkkujen heloja, Joten luut eivät olleet palaneet, vaan ne olivat ehjiä::
Niin että kokonaisia luurankoja löytyy uunista tuhkauksen jälkeen vai? Kyllähän suurin osa luista menee tuhkaksi, koskapa uunissa on n. 700 asteen kuumuus ja ruumista tuhkataan kauan. Että siinä. Joskus voi joku luunkappale jäädä tuhkaantumatta ja jos ruumisarkussa on metalliosia, niin nekään eivät välttämättä häviä. Mieti, eihän polttohautauksessa olisi muuten vitunkaan järkeä, jos siitä jäisi luuranko/kasa luita jäljelle hävitettäväksi. Ajatelkaa ihmiset ennenkuin kirjoitatte!
yämä Ihmisen palaninen Kremaroriossa kokonaan
erilainen, koska tämä krematoorion tuli ei hävitä luita, Mutta tämä Combastion itsestään palaminen taas hävittää eli polttaa luut, niin että luista jää vain tuhka jäljelle. Kuten mainitsin Krematorion lämpö ei tuhoa luita, Kuten tämä Combastion eli itsestään syttynyt palo. Miksi sitten nämä näkemäni luut piti murskata.
Sanon vain sen mitä olen itse nähnyt. Tämä 700 astetta ei ole ollut riittävä polttamaan luita.
mutta tämä itsestään syttynyt jatkuva palo on ihme sinänsä, joka on hieman vaikea ymmärtää.
Spontaneous Human Combustion
(Ei Combastion...)
Tästä linkistä kunnon infot (eng):
http://www.crystalinks.com/shc.html
Kuvia:
http://www.benecke.com/combust.html
You never know......