Täytyis saada netissä pdf ohjekirja suomennettua ?
pdf suomentaja
vainsuomeaosaan
132108
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Eikö löydy suomenkielistä vastaavaa ohjekirjaa?
Kopioit PDF-dokumentista pätkän kerrallaan Google Translatoriin. Kävisikö?
Ei taida olla minkäänlaisia koneelle asennettavia ohjelmia kokonaisten PDF-dokumenttien suoraan kääntämiseen.
Tuommonen online-homma löytyi:
https://www.onlinedoctranslator.com/
Ei aavistustakaan onko luotettava ja tuollainen toiminta saattaa rikkoa tekijänoikeuksia.
Laitoit linkin josta monelle on apuja!
Tämä täytyis suomentaa
https://www.morningstarcorp.com/wp-content/uploads/2014/02/TS.IOM_.Operators_Manual.04.EN_1.pdf
Täydellisesti suomentaa kokonaan ja järjestys pysyy alkuperisenä https://www.onlinedoctranslator.com/en/
Löydy https://www.virustotal.com/fi/url/a3c6fa7fdbb11de6d4e972d34faf6532d52f9615ad2790d80183686ca716520f/analysis/1495479050/
Kouluissa on ollut englanninopetus jo 70 luvulta lähtien.
"Ulkoinen aurinko ja akku katkaisee tarvitaan.
•
Irrota kaikki ohjaimen virtalähteet ennen asennusta
tai säätämällä TriStar PWM.
•
TriStar MPPT ei sisällä sulaketta tai kytkintä. Älä yritä
korjaus.
•
Asentaa sulakkeet / ulkoinen katkaisijat tarvittaessa"
Tuossa pätkä käännettynä Firefoxiin pistetyllä Google S3 kääntäjällä.
Se kääntää maalatun pätkän sivun alalaitaan jolloin molemmat näkyvät samanaikaisesti.
Käännös on tietysti googlea.
Suosittelen lämpimästi, että kokenut ammattilainen tekee tuon asennustyön ja käyttöohjeen pohjalta myös käyttöönottoneuvonnan sekä kirjoittaa vaikka pienen suomenkielisen ohjeistuksen loppukäyttäjälle.
KUINKA TÄMÄ TOIMII ?
https://www.onlinedoctranslator.com/en/
EN osaa yhtään kieliä
PDF koneelle vieraskielisenä ja sitten menet tuohon https://urly.fi/ME3 siitä käännä nyt niin haet sen äsken ladatun PDF tiedoston siihen ja siitä sitten kääntämään niin se latautuu käännöksen valmistumisen jälkeen koneelle luultavasti ladattuihin tiedostoihinsuomenkielisenä koneelle
Helppo homma
Tuo ei käännä kuin 10 megaa.
PDF on 44.9 megaa
Google kääntäjähän on kai kaikilla kännyköissään. Siinä on valokuvaustoiminto (kameran kuva). Otat tästä pdf tiedostosta valokuvan google kääntäjällä ja seuraat ohjeita. Siinä sulla on konekäännös, kapulaenglantia, parempi sekin, jos et osaa englantia.
Ole hyvä.....
Ei ole älykännykkää !
mutta sain kotikoneella suomeksi !