Kun olet julkaissut kirjoja tuon valmiixi-paikan kautta, niin kysyisin sinulta hieman asioita.
Minkä verran kirjasi kustantaminen maksoi n.suurinpiirtein?
Onko palveluissa erillishinnat vai onko se paketti, johon kuuluu se ja se?
Mitä palveluita otit?
Minkä kokoinen kirjasi on, minkä julkaisit?
Miten se tuolla valmiixi-paikassa menee jos painattaa esim.50kpl ja itse myy ne, niin voiko sitä tilata lisää, vaikka toiset 50?
Voiko myös itse markkinoida kirjaa, vaikka valmiixi-paikka sen tekisikin?
valmiixi.fi
2
561
Vastaukset
- Valmiixi
Hei,
kirjan kustantamiseen vaikuttavat sen painokulut ja käsikirjoituksen laajuus. Pienkustantamona teemme kirjat yksilöllisesti, ts. jokainen kirja on erilainen ja eri kirjoittajien kanssa päädymme erilaisiin ratkaisuihin (kannet, materiaalit, värisyys, kuvitus, kirjan koko, painosmäärä jne.). Toivomme saavamme ensin käsikirjoituksen, jotta voimme arvioida em. seikat mahdollisimman hyvin etukäteen.
Painoksen loppuessa kirjaa voi tilata lisää tai aineistoa tarvittaessa päivittää. Itse saa myös markkinoida, sillä yhdessä tekemällä on mahdollisuus tavoittaa suurempi yleisö useampia kanavia pitkin.
Julkaisemme hyvinvointia tukevaa kirjallisuutta, joten ota rohkeasti yhteyttä, jos käsikirjoituksesi on teemaltaan sopiva!
Yst.
Päivi / Valmiixi - Haastetta
Esim.300 kirjaa maksaa n. 6000e. Itse pitää markkinoida. Pienen osan voi markkinoida kustantaja ja saat niistä 25%
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1049334
- 474529
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021966Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html421881- 241610
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131361Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,381287Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54917Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31902Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v30893