Kuntavelho

Kuka omistaa Sysmän elinvoimakonsultoinnin kilpailutuksen voittaneen Kuntavelho Oy:n? Tietääkö joku?
6376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Näyttäisi olevan viime heinäkuussa rekisteriin merkitty yritys, kotipaikka Vääksy vai Asikkala. Varmaan sieltä viisautta löytyy. Elinkeinoihin. Kunnanjohtaja kutsuu vapaa-ajan asukkaita henkilökohtaisella kirjeellä Sysmään. Kannattaako tulla, Heinolasta asti?

Äänestä

Tekikö itselleen kuntatyöpaikan?

Äänestä

Taitaa olla myöhäistä enää elvyttää elinvoimaa, Sysmä on tuomittu kuihtumaan ja hiljenemään. Yrityksille Sysmä on pahasti syrjässä, samoin uusille asukkaille. Kouluasiat hoidettu niin, että ei kyllä lapsiperheitä houkuttele. Näin se vaan on.

Äänestä
  • Sulle mulle,sulle mulle. Hyvä veli verkosto luo mitä luo.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Kunnanpuolesta kirjoitti:

Kuka omistaa Sysmän elinvoimakonsultoinnin kilpailutuksen voittaneen Kuntavelho Oy:n? Tietääkö joku?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu